Miles Morales v Spider-Man filme v rámci MCU? Tento herec by si ho chcel zahrať!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Miles Morales v Spider-Man filme už má kandidáta

Miles Morales ako Spider-Man by bola vysnená rola pre jedného z hercov zo seriálu Clickbait na Netflixe. Ide o Camarona Engelsa, ktorý si zahral vo všetkých ôsmych epizódach tohto kriminálneho trileru. Stvárnil tam rolu Ethana Brewera, najstaršieho syna Sophie (Betty Gabriel) a Nicka (Adrien Grenier).

Teraz však mladá hviezda sníva o úplne inej úlohe, čo prezradil vďaka sociálnej sieti Twitter. Jeden z fanúšikov na nej sa vyjadril o spomínanom seriáli. Najprv nešetril chválou, hovoril o tom, ako ho seriál úplne pohltil a dokázal ho pozrieť naraz. Avšak pridal aj komentár, že si nemohol pomôcť, ale podľa neho by bol Camaron Engels skvelým Milesom Moralesom.

Vysnená úloha pre Camarona

Toho sa hneď herec chytil. Samozrejme sa vo veľkom poďakoval vernému priaznivcovi a hneď pridal komentár o tom, že ide o jednu z jeho vysnených úloh. Mladá hviezda ich za sebou už niekoľko má, okrem spomenutého seriálu si zahral ako Spencer v Malibu Rescue – rovnako vo filme aj seriálovom spin-offe.

Jeho filmová herecká kariéra sa nekončí ani tu. Ďalšie filmy, v ktorých mal rolu boli Relish či fantasy dráma I Wrote This For You. Dokonca sa ukázal aj v babskom (pomerne prehliadanom, ale právom) spin-offe Prcičiek s celým názvom American Pie Presents: Girl’s Rules.

camaron engels
Zdroj: camaronengels.com

Miles Morales je tu s nami už desaťročie

Miles Morales bol privedený do Marvel komiksov pred dekádou, v roku 2011. Vytvorili ho Brian Michael Bendis a umelkyňa Sara Pichelli. Jeho príbeh je podobný ako ten Parkerov, bol pohryznutý rádioaktívnym pavúkom, pričom sa u neho začali ukazovať superschopnosti.

Nakoľko ale v ich realite odišiel Peter pred dlhším časom do anonymity, Miles sa ujal úlohy vrhača sietí a bojovníka proti zločinu. Spider-Manov bolo dovtedy viacero, v tomto prípade však išlo o prvé predstavenie jedného tmavej pleti.

Caleb McLaughlin ako Miles Morales
Zdroj: marvel.com

Na plátne sme ho videli vo vynikajúcich Parelelných svetoch

Samozrejme, že postava nechýba ani na plátnach. Miles Morales sa objavil v filme Spider-Man: Paralelné svety. V roku 2018 získala táto snímka mimoriadny úspech, vďaka jedinečnej animácii, viacerým Spider-Manom aj predstaveniu alternatívnych realít. Jednoducho pecka pre každého fanúšika.

Nečudo, že si film vyslúžil aj Oscara za najlepší animovaný film a čaká ho aj pokračovanie. Tu Milesovi hlas opäť prepožičia Shameik Moore. Postava rovnako nie je neznáma ani pre hráčov, pretože sa objavil v Spider-Man hre od Sony (teda na PlayStation) a pokračovanie tejto hry sa dokonca zameralo celé na neho.

spider-man: miles morales zabery
Zdroj: wall.alphacoders.com

V MCU už bol spomenutý

Nie je isté, či sa momentálne chystá zaradenie postavy do MCU, ale určite je tam potvrdená jeho existencia. Vo filme Spider-Man: Homecoming chytí nachvíľu kriminálnika Aarona Davisa (Donald Glover). Ten hovorí o svojom synovcovi, pri ktorom z komiksov vieme, že je práve Miles. No a v správe, ktorá sa v tých časoch šírila internetom sa hovorilo aj o tom, že konkrétne meno bolo spomenuté v skoršej verzii scenára.

A teraz vieme, že priateľský sused, na ktorého sme momentálne zvyknutí v rámci filmového vesmíru Marvelu, nás aspoň nachvíľu opustí. Presunie sa do sveta Sony (od ktorého mali postavu „požičanú“) – toho univerzum už bolo aj premenované na Sony’s Spider-Man Universe. Vieme však, že má prísť k jeho spájaniu.

potitulková scéna filmu Spider-Man: Paralelné svety
Zdroj: hdqwalls.com

Nahradí zmiznutého Parkera v MCU?

To by znamenalo, že po Peterovi by aspoň nachvíľku zostalo prázdne miesto, ktoré by veľmi logicky mohol vyplniť Miles. Či ho teda zahrnú do MCU je veľká otázka, avšak dávalo by to zmysel. A už majú aj kandidáta na herca, ktorým je Camaron Engels.

Dovtedy sa môžeme tešiť aspoň na iné projekty o pavúčom mužovi. Minulý týždeň žili fanúšikovia trailerom na Spider-Man: No Way Home (ktorý prekonal v sledovanosti aj ten na Endgame). 17. decembra by sme sa mali dočkať premiéry. No a keď chcete nejakú istotu aj s Milesom, pokračovanie Paralelných svetov je naplánované na 7. októbra 2022.

Páčil by sa vám herec Camaron Engels ako Miles Morales v ďalšom Spider-Man filme? Myslíte si, že by mal prebrať úlohu pavúčieho muža po absencii Parkera? Dajte nám vedieť do komentárov vaše názory.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -