Sony premenovalo svoj Marvel filmový vesmír. Znamená to, že Spider-Man končí v MCU?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

V roku 2018 si štúdio Sony Pictures vytvorilo vlastný filmový vesmír, ktorý sa zameriava na Marvel postavy. Presnejšie na postavy spojené so Spider-Manom, pretože na tie vlastní štúdio práva. Aj pavúčí muž Toma Hollanda je v univerze Marvel Cinematic Universe len prepožičaný a čoskoro mu odbije posledný film. Krkolomné univerzum Sony Pictures Universe of Marvel Characters, skrátene SPUMC, teraz mení svoj názov. A ten naznačuje, že Spider-Man pomaly ale isto končí v MCU.

Ale poďme pekne porade. Štúdio Sony plánovalo vytvoriť vlastné univerzum už v časoch The Amazing Spider-Man 2 (2014). Sólové filmy mali kulminovať v tímovku Sinister Six, ktorej súčasťou mali byť Doctor Octopus, Vulture, Rhino, Green Goblin, Kraven the Hunter a Mysterio. Predsa si osviežte potitulkovú scénu The Amazing Spider-Man 2, ktorú vám priložím nižšie. Celá séria The Amazing Spider-Man však kvôli vlažnému prijatiu skončila, čím sa rozpadli aj plány vytvoriť projekt Sinister Six.

Končí Spider-Man v MCU?

Presúvame sa do prítomnosti, kedy to Sony skúša znovu. Tentokrát s univerzom SPUMC, ktoré odštartovala sólovka Venom (2018). Zároveň požičali Spider-Mana štúdiu Marvel Studios, ktorému však lehota končí po filme Spider-Man: No Way Home. A ich plán je jasný. Prepojiť obe univerzá, respektíve dostať Spider-Mana do SPUMC. Ich univerzum bolo dokonca premenované na Sony’s Spider-Man Universe, čím len potvrdzujú svoje plány. Eventuálne uvidíme, ako sa proti sebe postavia Peter Parker Toma Hollanda a Venom Toma Hardyho.

Univerzum Sony’s Spider-Man Universe bude medzitým pokračovať filmom Venom: Carnage prichádza, ktorý má premiéru naplánovanú na 14. október 2021. Avšak nové nepodložené informácie hovoria, že by mohol byť presunutý až na január 2022. Ďalej bude nasledovať Morbius s Jaredom Letom v hlavnej úlohe (aktuálne 27. január 2022). Tretím potvrdeným filmom je Kraven the Hunter, ktorý uvidíme 12. januára 2023. Kravena stvárni Aaron Taylor-Johnson.

pokračovanie venoma
Zdroj: reddit.com, canalcapitalmanagement.com, acfun.cn

Ich filmový vesmír sa tak zatiaľ skladá zo sólových filmov Spider-Manových záporákov, čo by sa mohlo onedlho zmeniť. Keďže Hollandov kontrakt so Sony a Marvelom končí po No Way Home, nasledovať budú nové rokovania. Ich výsledkom môže byť, že Spider-Man bude skákať medzi MCU a Sony’s Spider-Man Universe. Pričom otvorené multiverzum je najlepší možný spôsob, ako to vysvetliť. No nalejme si čistého vína, nechce každý z nás vidieť, ako sa pobije Tom Holland s Venomom Toma Hardyho?

Končí podľa vás Spider-Man v MCU a presunie sa do Sony’s Spider-Man Universe? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -