Vieme, ako nakoniec vyjde film Wonder Woman 1984. Uvidíme film v kinách alebo doma?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Film Wonder Woman 1984 – kiná alebo streamovacie služby?

Pred časom sme vám priniesli správu o tom, že štúdio Warner Bros. špekuluje nad tým, akým spôsobom prinesú vydanie ich najnovšieho filmu. Všetci sme si kládli otázku, či nám film Wonder Woman 1984 prinesú kiná, alebo si ho pozrieme z pohodlia domova. Zvažované bolo vydanie v kine 24. decembra, presne na Vianoce a druhou možnosťou bolo, že film prinesú na streamovaciu službu HBO Max.

Dlhoočakávaný blockbuster má za sebou cestu už niekoľkých posúvaní. Najprv nám ho režisérka Patty Smith sľúbila ešte minulý rok pred vianočnými sviatkami. Radosť fanúšikov bola ešte o to väčšia, keď priniesli správu o tom, že film sa bude môcť premietať už v novembri 2019. Avšak kvôli tomu, že nestíhali dokončiť práce na filme, tak bol posunutý na leto 2020.

wonder woman 1984 dátum vydania
Zdroj: digitalspy.com

To sa stalo, ako všetci vieme, ešte pred vypuknutím celosvetovej pandémie. Tá odstavila v podstate celý filmový priemysel a vo Warneri netrvalo dlho, aby si uvedomili, že film počas júna neprinesú. Tak bol posunutý opäť na október. Avšak kvôli tomu, že sa uponáhľali a priniesli svoj veľkofilm Tenet hneď po opätovnom otváraní kín, čo sa neukázalo ako dobrý krok, bol film opäť posunutý.

Pozrieme si ju teda v decembri?

Vydanie Wonder Woman 1984 tak bolo posunuté znovu, a to na december. Avšak na veľmi pekný dátum, presne 24. decembra. S tým, ako sa zvýšili prípady nakazených koronavírusom, sa začali kiná v USA ale opäť zatvárať, a tak zostal osud filmu nejasný. U nás máme presne opačný prípad. Kiná sú od začiatku tohto týždňa otvorené s kapacitou 50% a šachovitým sedením.

Začali sa šíriť reči o tom, či sa vydanie filmu posunie na rok 2021 a na streamovacie služby. Avšak štúdio sa k veci teraz oficiálne vyjadrilo, a tak vieme akým spôsobom film dostaneme. Príde zároveň do kina aj na HBO Max. Respektíve takmer zároveň. Ako sme spomínali, v kinách sa bude premietať na vianočný deň, na službe ho nájdeme od nasledujúceho dňa, teda 25. decembra.

prvá hudobná nahrávka Wonder Woman 1984
Zdroj: hdqwalls.com

Viaceré filmy presunuté na streamovacie služby

Tento krok v minulosti podnikli viaceré štúdiá. Film Bill & Ted Face the Music mal koncom leta premiéru v kinách a hneď aj na stremovacích službách. Niektoré snímky sa však presunuli zásadne na stream, ako napríklad Soul od Pixaru, ktorý uvidíme na Disney+ tiež počas vianočného dňa. A potom je tu napríklad Mulan, ktorá nemohla byť vydaná v kinách a tak sa aj ona presunula na Disney+. Za jej pozretie si však účtovali dodatočné poplatky.

Vo Warner Bros. nás ubezpečujú, že toto nebude ich prípad. Wonder Woman 1984 si pozrieme na HBO Max v rámci bežného predplatného a nebude nás to stáť nič navyše. Nechcú opakovať svoju chybu spred pár mesiacov a spoliehať sa na vydanie filmu takéhoto formátu iba čisto v kinách. A tiež chcú priniesť zážitok aj tým, ktorý nebudú mať možnosť pozerať na veľkom plátne kvôli tomu, že bude ich miestne kino zatvorené. No nevýhodou v tomto prípade je, že zatiaľ sľubujú, že film sa bude dať pozrieť iba počas jedného mesiaca.

prvá hudobná nahrávka Wonder Woman 1984
Zdroj: wallpaperaccess.com

Služba HBO Max nemusí byť taká populárna, ako niektorí jej konkurenti, avšak jej žiadanosť stále stúpa. Po tom, ako tam pridajú najnovšiu Wonder Woman by ešte užívatelia raketovo vzrásť. Počíta sa s tým, že by sa práve kvôli tomuto filmu mohlo pridať niekoľko ďalších predplatiteľov. Znamenalo by to do budúcnosti dohodu medzi HBO a Warner Bros.? Tak to už je vec budúcnosti.

Ako sa vám pozdáva takého vydanie filmu Wonder Woman 1984? Páči sa vám, že bude zároveň v kinách aj na HBO Max, kde si ho pozriete vy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -