Detektívka Perry Mason od Roberta Downeyho Jr. pre HBO prichádza s novým trailerom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Perry Mason od Roberta Downeyho Jr. ako producenta

Stanica a streamovacia služba v jednom, HBO, vypustila nový trailer na seriál Perry Mason od Roberta Downeyho Jr.. Známy herec figuruje pre tento nadchádzajúci projekt ako producent, spolu so svojou manželkou Susan Downey. Tvorcovia seriálu a zároveň osoby, ktoré napísali scenár, sú Rolin Jones a Ron Fitzgerald.

Fitzgeralda môžeme poznať ako autora známej komédie Weeds, viac sa ale vyznamenal dramatickým seriálom Friday Night Light. Za ten bol nominovaný Cenou Asociácie na najlepší dramatický scenár. Preto by mal byť seriál v správnych rukách.

robert downey sud
Zdroj: mandatory.com

To dokazuje aj jeho režisér, ktorým je Tim Van Patten. Ten pracoval na viacerých úspešných seriáloch, v poslednej dobe práve pre HBO. Medzi ne patria Sopranovci, Sex v meste, Deadwood či najviac populárna Hra o tróny.

Súkromné očko v novom prevedení

Seriál sleduje súkromné očko Perryho Masona, ktorý operuje v 30. rokoch v temnom Los Angeles. Zahrá si ho herec Matthew Rhys, ktorého môžeme poznať vďaka jednej z hlavných úloh v seriáli V službách KGB (The Americans). Oficiálny popis od tvorcov znie takto:

“Kým sa zvyšok sveta spamätáva z veľkej hospodárskej krízy, toto mesto je na vzostupe! ropa! OLYMPIJSKé hry! Pohyblivé obrázky so zvukom! náboženský zápal! A únos dieťaťa, ktorý sa veľmi, veľmi zvhrne! Keď prípad storočia zaklope na jeho dvere, masonove vytrvalé nasledovanie pravdy pokračuje naprieč rozorvatým mestom. A možno popritom nájde aj vykúpenie pre seba samého.“

Perry Mason trailer

Seriál vychádza z knižnej predlohy Erle Staleyho Gardnera. V pôvodnej verzii je Perry Mason aj obhajcom pre odsúdených. Vyzerá to, že tento milovaný prvok a to, čím je tiež postava v americkej fikcii známa, ponechajú aj pre seriál. Aj to nám ukazujú v skvele vyzerajúcom traileri.

Ukážka na seriál Perry Mason od Roberta Downeyho Jr. nás skvele navňaduje a zároveň ukazuje atmosféru mesta anjelov v 30. rokoch. K tomu ale pridáva temnejší, ale zato energetickejší tón, na ktorý sme zvyknutí z tradičných noirových diel. Vyzerá to zatiaľ tak, že klasika vie mať aj nové spracovanie a to sa vie stále osvedčiť.

Bohaté herecké obsadenie

Trailer nám ukazuje aj ďalších oceňovaných hercov, ktorí sa v seriáli objavia. Rhysa doplnia Tatiana Maslany (Orphan Black), či John Lithgow (Cyntorin zvieratiek, The Crown). Objavia sa ale napríklad ak Shea Whigham, Veronica Falcon, Jefferson Mays alebo Lili Taylor.

Perry-Mason
Zdroj: consequencesofsound.com

Ako sa Robert Downey Jr. osvedčí ako producent spolu so svojou manželkou si budeme môcť pozrieť na HBO už od 21. júna. Podľa ukážky to ale zatiaľ vyzerá na veľmi podarený počin, pri ktorom budeme pociťovať napätie, strach a všetky ostatné emócie spolu s postavami.

Ste zvedaví, ako sa podarí ďalšie zobrazenie tejto americkej detektívnej ikony pod dohľadom Roberta Downey Jr.? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -