Chystaný Blade, ktorý už bude súčasťou MCU, si zrejme našiel svojho režiséra

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Blade z MCU si zrejme našiel režiséra

Už nejaký čas vieme, že Mahershala Ali si zahrá v Marvel univerze najznámejšieho zabijaka upírov. Blade dostane reboot a stáva sa súčasťou MCU. Herca v hlavnej roli teda už nejakú dobu poznáme, odhalilo sa aj meno scenáristky. A teraz je možné, že si film našiel aj svojho režiséra.

Blade sa prvý raz objavil na stránkach komiksov v roku 1973 v komikse The Tomb of Dracula #10. Vystupoval tam ako vedľajšia postava, avšak nabral na popularite a tak netrvalo ani rok, kým dostal vlastnú sériu. Je dhampírom – napoly človekom a napoly upírom. Má ich silu a schopnosti, ale nie ich slabiny – môže bez problémov kráčať po dennom svetle. Preto si medzi kreatúrami noci vyslúžil aj prezývku denný chodec (daywalker).

tomb of dracula blade
Zdroj: denofgeek.com

Wesley Snipes ako známy filmový Blade

V roku 1998 bola postava prvý raz prenesená na plátna kín. Toto stvárnenie od Wesleyho Snipesa všetci dobre poznáme. Film priniesla spoločnosť New Line a dalo by sa povedať, že akýmsi spôsobom zlomila kliatbu nad adaptáciami Marvel komiksov. V každom prípade sa ale práva na postavu v roku 2012 vrátili Marvelu.

Tak pred dvoma rokmi, v 2019, oznámili, že chystajú reboot, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Mahershala Ali. Ten už má tiež s adaptáciami svoju minulosť, pretože sa objavil ako záporák Cottonmouth v jednom zo seriálov na Netflixe, Luke Cage.

blade wesley snipes
Zdroj: thenational.ae

Po scenáristke sa hovorí aj o mene režiséra

Skôr v tomto roku sme sa dozvedeli meno osoby, ktorá napíše scenár. Je ňou Stacy Osei-Kuffour, ktorá písala scenár seriálu Watchmen. Skúsenosti s komiksovými prevedeniami na filmy teda určite má.

Podľa najnovšej, zatiaľ však úplne neoverenej správy, ktorá koluje internetom, sa našiel aj režisér. Má ním byť Bassam Tariq, najviac známy asi pre drámu Mogul Mowgli, v ktorej hral hlavnú úlohu Riz Ahmed. Prečo vybrali na takýto projekt menej známeho tvorcu je záhadou, avšak ľudia z Marvelu očividne vedia, čo robia.

mogul mowgli
Zdroj: imdb.com

Diverzifikácia medzi režisérmi

Najatie takéhoto režiséra by zodpovedalo aj skorším tvrdeniam Kevina Feigeho, riaditeľa Marvel štúdií. Ten povedal, že chce pri tvorbe filmov väčšiu diverzifikáciu. A skutočne, Tariq by bol prvým režisérom pakistanského pôvodu. Nasledoval by tak ďalších režisérov inej pleti, Ryana Cooglera (Black Panther), Nia DaCostu (chystané The Marvels), Chloe Zhao (Eternals) alebo Destina Daniela Crettona (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings).

V každom prípade je skvelé, že sa Blade stáva riadnou súčasťou MCU. Príchod upírov nám bol jednoznačne potvrdený aj v jednej z epizód Lokiho, keď Mobius menoval hrozby, ktorým TVA čelí. A len tak pre zaujímavosť – jeden z prvých veľkých nepriateľov (po Draculovi samozrejme), ktorým v komiksoch čelil, bol Morbius, žijúci upír.

morbius-blade
Zdroj: cbr.com

Čaká nás eventuálne aj stretnutie s Morbiom?

Samozrejme vieme, že aj film s touto postavou sa chystá. Bude však súčasťou Sony vesmíru Marvel postáv a hlavnú rolu si tu zahrá Jared Leto. Avšak mali sme potvrdené, že Spider-Man sa niekedy stretne s Venomom a potom je už len otázkou času, kedy sa tieto postavy začnú navzájom prepájať. Takže vôbec nie je vylúčené, že si v rámci MCU pozrieme aj súboj Morbia proti Bladeovi. Ale to už značne predbiehame.

Zatiaľ nás čaká od Marvelu aj riadne potvrdenie toho, že je Tariq naozaj tým režisérom, ktorému pridelili projekt. Zostáva nám iba trpezlivo čakať na akákoľvek informácie, ktoré o dennom chodcovi dostaneme. Dúfame, že ich bude čoraz viac s blížiacim sa začiatkom natáčania, ktoré má byť budúci rok.

Ako vnímate to, že Blade, ktorý bude súčasťou MCU, by mohol mať menej známeho režiséra? Myslíte si, že to bude od Marvelu ďalší správny krok alebo tentoraz sú mimo? Dajte nám vedieť do komentárov váš názor.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -