Vo filme Black Widow nám bol predstavený aj prvý MCU mutant, potvrdil samotný herec postavy

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prvý MCU mutant v Black Widow

Film Black Widow po dvoch rokoch opäť pokračuje v tradícii Marvel filmov. Film, ktorý nás zobral do minulosti, nám ukázal druhú rodinu Natashy Romanoff (Scarlett Johansson). Táto snímka bola zároveň akousi pomyselnou bodkou za jej celým príbehom. Natasha je totiž už v MCU mŕtva, no jej sólový film predstavil mnoho nových postáv. Jednou z nich je aj prvý MCU mutant, ktorého sme len na chvíľu zahliadli v Black Widow.

Bolo len otázkou času, kedy prví mutanti prídu do MCU. Veľa ľudí čakalo, že prvým mutantom bude Deadpool, ktorý by mal mať svoj tretí film natočený tvorcami zo štúdia Marvel. Deadpoola, ako aj ostatných X-Menov alebo zvyšných mutantov, predbehol nakoniec ruský mutant Ursa Major. Toho sme vo filme Black Widow videli na pár sekúnd, no je možné, že ho v budúcnosti ešte uvidíme.

ursa major black widow
Zdroj: geek-network.com

Kto je ruský superhrdina Ursa Major?

Herec Olivier Richters hral vo filme Black Widow obrovského väzňa, ktorý sa pretláčal s Red Guardianom (David Harbour) vo väzení. Red Guardian vyhral a zrejme mu zlomil ruku. Táto možno nepodstatná scéna nám však ukázala prvého mutanta v MCU a my sme o tom ani nevedeli. Richters totiž cez príspevok na Instagrame prezradil, že jeho postava sa volá Ursa Major a ide o mutanta.

Ten mal v komiksoch schopnosť premeniť sa na medveďa a bol súčasťou ruskej verzie Avengerov zvaných Winter Guard, ktorých členom bol aj Red Guardian. Vraj svojou veľkosťou konkuroval samotnému Hulkovi, pričom s ním a s Wolverinom sa na stránkach komiksov viackrát pobil. Tieto informácie, rovnako ako hercove emócie z toho, že hral takúto postavu, sme sa mohli dočítať v jeho príspevku.

Herec tiež dúfa, že toto nebolo jeho posledné objavenie sa v Marvel projekte a verí, že ho raz uvidíme v plnej (medvedej) podobe. Taktiež vysvetlil, že aj keď je Wanda Maximoff v komiksoch tiež mutant, vo filmoch jej moc pochádza z Kameňov nekonečna. Napísal to preto, aby predišiel hádkam na internete o mutantskom prvenstve. Príspevok ukončil spomenutím hereckého kolegu Tonyho Montalbanoa a poďakovaním sa.

Kde by sme ruského medvedieho hrdinu mohli v budúcnosti vidieť?

Na túto otázku je ťažké odpovedať. Marvel nám vo filme Black Widow predstavil viacero postáv, ktoré by sme radi videli v budúcnosti, no práve preto, že sme ich videli ešte len prvýkrát, nevieme nič o ich ďalších krokoch. Určite je tu však možnosť s vlastným seriálom na Disney+, v ktorom by sme mohli vidieť sformovanie skupiny Winter Guard, v ktorej by už boli dvaja členovia.

Winter Guardi
skupina Winter Guard; zdroj: cbr.com

K Ursa Majorovi a Red Guardianovi by sa ale potenciálne vedeli pridať aj nový Taskmaster (o jeho identite však zatiaľ ešte pomlčím) alebo aj napríklad Melina Vostokova (Rachel Weisz) či Yelena Belova (Florence Pugh). Poslednú spomínanú uvidíme najbližšie v seriáli Hawkeye, ktorý vyjde koncom roka 2021. Stále je tu aj možnosť, že Ursu Majora uvidíme v nejakom projekte o mutantoch.

Takým by mohol byť napríklad Deadpool 3 alebo ešte nejaký neznámy projekt, v ktorom by mohli byť napríklad aj ďalší ruskí mutanti ako Colossus alebo jeho sestra Magik. Možností je naozaj veľa a už teraz sa teším na to, akou formou nám budú predstavení ďalší mutanti. Dovtedy si môžeme ale užiť ostatné projekty, pričom najbližšie uvidíme seriál What If…?, ktorého prvá časť bude mať premiéru 11. augusta 2021.

Čo hovoríte na prvého mutanta v MCU? Čakali ste niekoho iného? Kedy ho podľa vás najbližšie uvidíme? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -