Štúdio Warner Bros. nevie čo s filmom Wonder Woman 1984. Zvažujú tieto dve alternatívy

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmová sezóna roku 2020

Špionážny sci-fi triler Tenet režiséra Christophera Nolana je akýmsi odstrašujúcim príkladom toho, prečo počas celosvetovej pandémie nevydávať veľkofilmy do kín. Aj preto sa dodnes jedná o hádam jediný blockbuster, ktorý počas globálnej pandémie vyšiel. Tiež si prešiel niekoľkými odkladmi, no nakoniec ho štúdio Warner Bros. poslalo do kín v zámorí.

O týždeň neskôr sa dostal aj do Spojených štátov a celkový výsledok bol jednoducho… nedostačujúci. Celosvetovo si vzhľadom na situáciu zarobil pomerne dobre, no doma v Severnej Amerike nešlo o žiadnu výhru. Tam si zarobil iba niečo cez 53 miliónov amerických dolárov, čo je vzhľadom na tak veľký produkčný rozpočet sklamaním.

Finančne sa omnoho lepšie darilo napríklad Mulan, ktorá vyšla na streamovacej službe Disney+ (s mastným príplatkom) a zároveň v kinách v tých kútoch sveta, kde boli kinosály otvorené. Takéto kombinované vydanie sa štúdiu Disney osvedčilo. No situácia vo svete sa odvtedy opäť zhoršila a už sú zatvorené kiná aj v Európe vrátane Slovenska. Štúdiam teda neostáva nič iné ako svoje tituly opakovane odkladať.

koronavírus zatvára kiná
Zdroj: Tyrone Siu/Reuters/theguardian.com

Kinosály v New Yorku a Los Angeles sú zatvorené už od marca, a práve tieto dve mestá sú tými najdôležitejšími na trhu. Kiná už po druhýkrát zatvorila aj Európa vrátane Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka a ďalších okolitých krajín. Verdikt je jednoznačný – filmová sezóna roku 2020 je oficiálne mŕtva.

Vydanie Wonder Woman 1984

Posledným svetielkom nádeje bol film Wonder Woman 1984, ktorého dátum vydania stále ostáva naplánovaný na Štedrý deň, teda presne 24. decembra. No po tom, čo štúdio Warner Bros. preložilo premiéru filmu Duna z 18. decembra 2020 na 1. októbra 2021 bolo jasné, že ani pokračovanie Wonder Woman nevyjde tento rok. A to aj napriek slovám režisérky Patty Jenkins o tom, že film sa jednoducho musí dostať do kín. Podľa interných zdrojov serveru Variety štúdio nevie, čo s filmom ďalej.

Tento zdroj tvrdí, že Warner Bros. zvažuje dve alternatívy. Prvá z nich je jednoduchá – film preložia na leto roku 2021. No tá druhá sa nám pozdáva omnoho viac. Ako bolo v pláne, film vydajú do kín 24. decembra 2020, no hneď v januári sa dostane na streamovaciu službu HBO Max.

Tým pádom by si ho krajiny s otvorenými kinami mohli pozrieť už v decembri, zatiaľ čo ostatní vrátane Spojených štátov by ho videli o pár týždňov neskôr digitálne. A dobrou správou je, že kiná na Slovensku majú už čoskoro otvoriť svoje kinosály s 50% kapacitou.

Ktoré vydanie Wonder Woman 1984 sa vám pozdáva viac? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -