Nový Matrix film je v príprave, v jednej veci sa odlíši od predchodcov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Matrix 5 sa stane realitou

Kultové sci-fi Matrix vyšlo pred 25 rokmi. Postupom času sa z neho stala séria, ktorá sa aj naďalej rozširuje. Prvé tri filmy vznikli síce ešte na prelome storočí, no štvrtého sme sa dočkali len prednedávnom. Obľúbená séria s Keanu Reevesom vo svete, v ktorom proti sebe bojujú ľudia a roboty vo virtuálnej realite, ale nekončí. Vo výrobe je totiž aj Matrix 5, informuje The Hollywood Reporter.

Ide o prekvapenie, keďže pokračovaniam sa v tejto sérii veľmi nedarí. Jednotka vyhrala aj Oscary vo viacerých kategóriách, pričom film diváci veľmi milovali. Odrazilo sa to v zárobkoch, vďaka čomu vznikli hneď dve pokračovania – Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, obe v roku 2003. Tie mali ale zmiešané hodnotenia a po druhom filme sa tretiemu darilo ešte horšie.

Neo Matrix
Zdroj: TMDB

Aj napriek tomu sme v roku 2021 dostali štvrtú časť s názvom Matrix Resurrections. Film zarobil ale niekoľkonásobne menej než prvé tri filmy, za čo mohol aj spôsob vydania. V jeden deň totiž prišiel do kín aj na streamovaciu platformu, čo bolo počas pandémie COVID-19 bežné. Žiaľ, negatívne to ovplyvnilo tržby. Preto sa už ďalšie pokračovanie Neovej cesty neočakávalo.

Do hry prichádza tvorca Daredevila

Typickou súčasťou franšízy boli okrem známych hercov aj sestry Wachowské, ktoré napísali a zrežírovali prvé tri časti. O štvrtú sa postarala už iba jedna zo sestier, Lana Wachowski. To sa ale zmení pre piaty film, na ktorom sa sestry už priamo podieľať nebudú (do takej miery, ako doteraz). Lana Wachowski zostane len ako výkonná producentka.

Matrix
Zdroj: TMDB

O film sa postará obľúbený režisér a scenárista Drew Goddard. Napísal scenáre k uznávaným príbehom ako Marťan či Svetová vojna Z, no vytvoril aj seriál Daredevil.

Goddard prišiel za štúdiom Warner Bros. s vlastným nápadom, ako rozšíriť obľúbenú franšízu. Ten sa im musel páčiť, keďže oznámili, že pre nich nový Matrix film napíše a zrežíruje. Detaily príbehu sú ale zatiaľ neznáme.

Tvorca vo vyhlásení povedal, že filmy Matrix nezmenili iba kinematografiu, ale aj jeho život. Tvrdí, že ho umenie sestier Wachowskích inšpiruje a je vďačný za to, že môže vytvoriť nový príbeh v ich svete. Prezident výroby v štúdiu Warner Bros. Jesse Ehrman zas prezradil viac o tom, čo režisér prinesie do série:

„Drew prišiel do Warner Bros. s novou myšlienkou, o ktorej všetci veríme, že by to bol neuveriteľný spôsob, ako pokračovať vo svete Matrixu. A to tak, že bude rešpektovať, čo Lana a Lilly začali pred viac ako 25 rokmi. Zároveň ponúkne jedinečný pohľad založený na jeho vlastnej láske k sérii a postavám.“

Ste milovníkmi tejto série? Tešíte sa na nový film, ktorý ju zas o niečo rozšíri? Myslíte si, že dopadne podobným neúspechom ako štvrtá časť, alebo do „päťky“ vdýchne nový život uznávaný scenárista?

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -