Explózia nových informácií. Seriálový Daredevil bude splneným snom fanúšikov, toto o ňom vieme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Fotky z natáčania Daredevil: Born Again odhalil známe tváre

Jedným z najočakávanejších MCU seriálov je momentálne určite projekt o Daredevilovi. Pre nedávne štrajky v Amerike sa jeho natáčanie zastavilo, no projekt nakoniec začal celkom nanovo, keďže Marvel s prvými zábermi vôbec nebol spokojný. Produkcia Daredevila je však opäť v plnom prúde. Dokazujú to aj nové fotky z natáčania, na ktorých vidíme, že sa v seriáli Daredevil: Born Again ukážu aj staré známe tváre. Tiež nám ale potvrdzujú prítomnosť viacerých nových postáv.

Čo sa týka známych tvári, ide o fanúšikmi obľúbenú dvojicu hercov. Elden Henson ako Foggy Nelson a Deborah Ann Woll ako Karen Page sa totiž obaja ukážu po boku Matta Murdocka, ktorého stvárni opäť Charlie Cox. Pre fanúšikov ide o skvelú správu, pretože ešte pred časom sa ani jeden zo spomínanej dvojice nemal v seriáli ukázať.

Seriál ale prešiel viacerými zmenami, pričom jednou z nich bola aj výmena kreatívneho tímu. Scenárista Dario Scardapane, ktorý stojí za taktiež obľúbeným seriálom The Punisher, sa stal showrunnerom seriálu, zatiaľ čo o réžiu sa majú postarať Justin Benson a Aaron Moorhead. Tí sú zas známi pre réžiu niektorých epizód seriálu Moon Knight.

Okrem fotografií tria môžeme vidieť aj zovňajšok budovy, v ktorej by mali mať protagonisti kanceláriu. Na budove visí tabuľa, na ktorej je napísané Nelson, Murdock and Page. Trojica má vlastnú firmu, pre ktorej názov sa rozhodli aj v poslednej epizóde poslednej série pôvodného seriálu Daredevil.

Svoj chrbát ukázal aj White Tiger

V seriáli opäť uvidíme Wilsona Fiska/Kingpina (Vincent D’Onofrio), ktorý by mal slúžiť ako jeden z hlavných antagonistov. Niektoré zdroje, rovnako ako záver seriálu Echo, ale naznačujú, že by sa okrem toho mal zamerať ešte na inú činnosť. Podľa všetkého bude kandidovať na starostu mesta New York.

Daredevil tak bude mať viac času venovať sa aj svojmu právnickému remeslu. Jeho schopnosti bude určite potrebovať White Tiger, ktorého môžeme zozadu vidieť tiež na fotkách z natáčania. Zrejme ide o mužskú verziu, známu pod civilným menom ako Hector Ayala. Predchádzajúce fámy tvrdili, že Ayalu v projekte bude zastupovať Murdock po tom, čo sa snažil zastaviť pokus o vraždu skorumpovanými policajtmi.

Tí sa pokúšali umlčať informátora pred tým, ako sa dostane k súdu, pričom počas potýčky mal White Tiger jedného z policajtov zabiť. Hector by bol poslaný pred súd ako zabijak policajtov. Ďalšie chýry pre zmenu hovoria o tom, že by sme videli ženskú White Tiger – či už Hectorovu neter Angelu Del Toro alebo sestru Avu Ayale. Aj keď to nebolo nikdy potvrdené, niektoré zdroje tvrdia, že postavu si zahrá Jenna Ortega.

Okrem White Tiger jedna fotka potvrdila aj prítomnosť záporáka menom Muse. Vidíme ale iba jeho umenie v podobe nástennej maľby, zobrazujúcej temnú aj svetlú stránku Kingpina. Na spodku maľby je ale Muse podpísaný. V komiksoch ide o menšieho, no vyšinutého sériového vraha, ktorý svoje obete mení v umenie.

New set photos of Daredevil: Born Again
byu/Matapple13 inMarvelStudios_Rumours

Seriál bude oficiálne pokračovaním pôvodného Daredevila

Aby nových postáv nebolo málo, potvrdené sú ďalšie dva prírastky. Ukázať sa má Frank Castle/Punisher, ktorého si opäť zahrá Jon Bernthal. V druhej seriáli seriálu Daredevil s ním muž bez strachu spolupracoval, pričom veľmi blízkou sa Punisherovi stala Karen Page aj neskôr v jeho sólovom seriáli.

Ďalším „navrátilcom“ zo seriálu Daredevil je Benjamin „Dex“ Poindexter. Toho si v tretej sérii spomínaného seriálu zahral herec Wilson Bethel, a keďže jeho cesta skončila cliffhangerom, ukáže sa aj v Born Again. Snáď ho konečne uvidíme ako poriadneho zločinca a ukáže sa pod jeho komiksovým zločineckým menom Bullseye.

Všetky tieto postavy sa spolu s ich hercami môžu vrátiť, keďže štúdio Marvel oficiálne pridalo do MCU aj Marvel seriály vyrobené pod taktovkou Netflixu. Všetky sa totiž ukázali na oficiálnej časovej osi, ktorú je možné nájsť na Disney+. Patria teda do MCU, čo znamená, že Daredevil: Born Again bude ich pokračovaním.

Born Again mal mať pôvodne podľa šéfa štúdia, Kevina Feigeho, až neuveriteľných 18 epizód. Predstaviteľ Kinpgina ale v nedávnom rozhovore pre ComicBook.com prezradil, že tento počet nie je presný. Počet častí sa podľa neho neustále mení. Niektoré zdroje tvrdia, že bude mať bližšie k netflixovským 13 epizódam. Napríklad ComicBookMovie.com hovorí o 9 alebo 6 epizódach pred tým, než bude mať seriál prestávku v polke série.

Návrat Foggyho a Karen, prvý pohľad na White Tigra či umenie Musea… Tiež sa už neviete dočkať toho, kedy Daredevil: Born Again príde na Disney+?

Zdroje: comicbook.com, comicbookmovie.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -