Omylom dostal milióny za Avengers. Agent si pomýlil Toma Hollanda s iným hercom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kuriózny omyl v Hollywoode. Milióny prišli na účet iného herca

Vizuálne by ste si ich iste nikdy nezmýlili, pri ich menách sa však píše celkom iný príbeh. Tom Holland a Tom Hollander sa nemusia pomýliť iba bežnému divákovi, ale aj profesionálom z filmového priemyslu. Práve nevinná zámena mien mala za následok kuriózny omyl. Nesprávnemu hercovi totiž na účte z ničoho nič pristála sedem-miestna čiastka.

Situáciu jeden z hercov vysvetlil v show Late Night, správu z nej priniesli viaceré média (Independent alebo BBC). Hollander je aktuálne 56 ročným hercom, ktorý sa preslávil v roku 2005 po adaptácií románu Pýcha a predsudok od Jane Austenovej.

Zahral si v Pirátoch z Karibiku, Bohemian Rhapsody a je držiteľom ceny BAFTA za seriál The Night Manager, kde hral po boku Toma Hiddlestona či Hugha Laurieho. Môžeme ho vidieť aj v seriáli Biely lotos, ktorého dve série prinieslo HBO.

tom hollander biely lotos
Zdroj: HBO

Nesprávnemu z nich prišli milióny

Umelec aktuálne vystupoval v Late Night s moderátorom Sethom Meyersom. Práve od neho prišla zrejmá otázka, či si ho niekedy mýlia s mladým, 27 ročným hercom. Najprv s úsmevom povedal, že je to ťažké, pretože on bol na scéne skôr, ale Holland je slávnejší. Ďalej pokračoval historkou o naozaj veľkej zámene.

Hovoril, že istý čas mali dokonca rovnakého agenta a stalo sa to, že si zamenil ich účtovné informácie. V tom čas bol Hollander na divadelnom predstavení svojho kamaráta, ktorý za to dostal šek 300 libier (okolo 350 Eur). On vtedy samoľúbo sedel v hľadisku a hovoril si, že má šťastie, aký je úspešný. Vtedy práve dokončil reláciu pre BBC, za ktorú dostal 30 tisíc libier (teda zaokrúhlene 35 150 Eur). Bol veľmi nadšený z toho, že takáto suma mu vystačí aj na rok.

Iba prvý bonus, samoľúby pocit bol preč

Potom však prišiel šok. Cez prestávku si išiel skontrolovať maily a na jednom videl výplatnú pásku, ktorá bola označená ako „Bonus za tržby z Avengerov“. Nepovedal presne o akú sumu sa jednalo, povedal len, že to bola obrovská, sedemciferná čiastka. Údajne viac peňazí, ako vôbec v živote videl.

Tom Hollander pritom spresnil, že Tom Holland túto čiastku dostal len ako prvý bonus. Nebol to jeho celý plat, iba jeho prvá časť. Na to následne s úsmevom dodal, že „jeho pocit samoľúbosti rýchlo zmizol“. Dodal však ešte, že „To je jednoducho šoubiznis“.

Hollanda môžeme poznať ako predstaviteľa Spider-Mana vo filmovom vesmíre od Marvelu. Stvárňuje ho už od svojich dvadsiatich rokov, prvý raz sa takto ukázal vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna v roku 2016. Zatiaľ posledný komiksový film, v ktorom sme ho videli bol Spider-Man: Bez domova, ktorý k nám prišiel začiatkom roka 2022.

Pomýlili ste si hercov podľa mien niekedy aj vy? Čo hovoríte na túto situáciu, v ktorej sa zamenili Tom Holland a Tom Hollander pri vyôácaní bonusov? Dajte nám vediet v komentároch.

Zdroje: independent.co.uk; bbc.com; Late Night with Seth Meyers

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -