Vrátia sa pôvodní Spider-Mani? Film čelí problémom, štúdiá sa nevedia zhodnúť

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdiá sa nevedia zhodnúť na „tóne“ Spider-Man 4

Spider-Man: Bez domova (2021) priniesol z kás po celom svete takmer dve miliardy dolárov a dôvod je hádam každému jasný. Návrat dvoch predstaviteľov pavúčieho muža – Tobeyho Maguira a Andrewa Garfielda – bol hlavným lákadlom na návštevu kina. Film však končí na umiernenej nôte a naznačuje, že Spider-Man Toma Hollanda bude v pokračovaní opäť „priateľským susedom“ s príbehom viac pri zemi.

Informácie spred roka hovoria o tom, že Marvel začal so scenáristami pracovať na filme Spider-Man 4. Všetky plány sa však museli odložiť kvôli štrajku odborov scenáristov v Hollywoode. Aktuálne správy naznačujú, že sa práce na príbehu opäť rozbehli. Vôbec však nejdú podľa plánu, ako informuje dôveryhodný zdroj DanielRPK. Jeho nepodložené správy z vôd Marvelu sa už opakovane potvrdili ako pravdivé.

Marvel je naklonený k uzemnenému príbehu

Daredevil, Spider-Man a Kingpin
Zdroj: tmdb.org + úprava redakcie

Tentoraz prináša správu o tom, že sa štúdiá Sony Pictures a Marvel Studios nevedia zhodnúť na „tóne“ ďalšieho Spider-Man filmu. Šéf Marvel štúdií Kevin Feige a herec Tom Holland chcú pre štvorku viac uzemnený príbeh s dôrazom na vývoj postavy, teda kontrast s predchádzajúcim filmom, ktorý sa zaoberal mnohovesmírom. Práve toto smerovanie by pasovalo s aktuálnymi plánmi Marvelu, ktoré obsahujú „street-level“ príbehy ako Echo, Daredevil: Born Again či Blade.

Zároveň sa od rovnakého zdroja dozvedáme, že záporákom filmu Spider-Man 4 údajne bude Wilson Fisk/Kingpin. Práve ten je ultimátnym zloduchom pre pouličných hrdinov, niečo ako Thanos pre Avengerov. Richtman ďalej tvrdí, že štúdio sa ešte nestretlo s jeho predstaviteľom Vincentom D’Onofriom o zopakovaní úlohy Kingpina, a to napriek tomu, že superzloduch bol zaradený do scenára Spider-Mana 4.

Sony pretláča návrat Maguira a Garfielda

Spider-Man: Bez domova
Zdroj: tmdb.org

Naopak, Sony Pictures údajne presadzuje návrat Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda, aby v ďalšom filme o Spider-Manovi preskúmali väčšie možnosti mnohovesmíru. O ich návrate do MCU sa diskutovalo už mnohokrát, obaja herci tiež prejavili záujem zopakovať si svoje úlohy. Očakávaní sú najmä vo filme Avengers: Secret Wars (2027), v ktorom by podľa klebiet mali zohrať dôležitú úlohu Tobey Maguire a Hugh Jackman ako Wolverine.

Názor internetu hovorí jasne – fanúšikovia by radšej prijali príbeh viac pri zemi, než ďalší veľkofilm podobný No Way Home. Po udalostiach v tomto filme si Petera Parkera nikto nespája s personou Spider-Mana a to je skvelou príležitosťou pre menší príbeh. Stretnúť by sa tak mohol s postavami ako Daredevil, Echo alebo Kate Bishop, ktorých spoločným nepriateľom je práve Kingpin.

Ku ktorej alternatíve ste viac naklonení vy? Radšej uzemnený príbeh s Kingpinom alebo ďalší veľkofilm so všetkými troma Spider-Manmi? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: fandomwire.com, darkhorizons.com, dexerto.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -