Komiksovka El Muerto stratila dátum premiéry. Dozvedeli sme sa, čo je dôvodom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prečo El Muerto nemá dátum premiéry?

Ďalší film zo Sony univerza, ktorý je založený na Marvel postavách a točí sa okolo nepriateľov Spider-Mana, je v problémoch. El Muerto stratil dátum premiéry a v podstate celkovo zmizol z kalendára naplánovaných projektov tejto spoločnosti. Pôvodne sme ho mali uvidieť 12. januára 2024, teraz vôbec nepoznáme termín.

Samotná postava debutovala v komiksoch už po prelome tisícročia. Prvý raz sa objavil v zošite Friendly Neighborhood Spider-Man #6 z roku 2006. Pravým menom Juan-Carlos Sanchez, je mexickým zápasníkom, ktorý pochádza z prastarej línie rovnakého remesla. Disponujú magickou maskou, ktorá dáva svojmu nositeľovi ohromnú silu. Získali ju z legendárneho El Dorada.

jonas cuaron el muerto
Zdroj: noreste.net

V čom je problém?

Aby si však túto moc udržali, musia bojovať proti bohovi tejto ríše. Bojovník však na takúto výzvu nie je pripravený a tak sa jeho otec obetuje, aby dala vysoká bytosť jeho synovi ešte chvíľu čas. Získa ďalších 10 rokov na tréning, avšak jednu drsnú podmienku – musí poraziť iného maskovaného hrdinu. A je jasné, že v predlohe to nie je nikto iný, ako náš pavúčí muž.

Zahrať si ho mal portorikánsky herec, producent a raper – Bad Bunny (Benito Antonio Martínez Ocasio). Naposledy sme ho mohli vidieť ako Wolfa vo filme Bullet Train. Úlohe zápasníka sa priblížil, keď prepožičal hlas jednej z postáv zo série hier WWE a tento rok líniu prekročil a sám sa postavil do ringu.

Bad Bunny WWE
Zdroj: rollingstone.com

Štrajk scenáristov mení rozvrhy

Čoraz viac sa venuje svojej hudbe a od apríla vyprodukoval už 6 videoklipov. Tak uviedol pre portál One Take News, že kvôli svojmu plniacemu sa kalendáru odstupuje od úlohy v komiksovke. Konflikty s jeho rozvrhom spôsobili ešte stále pretrvávajúce štrajky scenáristov.

Spoločnosť tak zrejme nezaradí film naspäť do svojich plánov, kým nenájdu nového herca pre prvú latino postavu z Marvelu na veľkom plátne. Réžiu má však stále na starosti Jonás Cuarón, syn známeho Alfonsa Cuaróna (RomaPotomkovia ľudí). Svojmu otcovi napísal aj scenár pre film Gravitácia.

Sklamalo vás, že musí El Muerto odložiť svoj dátum vydania kvôli odchodu herca z hlavnej role? Kto si myslíte, že by ho mohol ako portorikánskeho zápasníka nahradiť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -