Prichádza Caesarov syn? Nová Planéta opíc má známy názov, obsadenie aj dátum vydania!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Planéta opíc má názov

Chystaný vstup do obnovenej série Planéta opíc dostáva názov. Na pokračovanie čakáme už istý čas, pretože zatiaľ posledný film Vojna o planétu opíc prišiel ešte v roku 2017. Štúdio sľubuje jeho pokračovanie, informácie o ňom však začali zverejňovať vo väčšej miere až počas tohto roka. Znamená to, že je začiatok nakrúcania už na dohľad?

Značka samotná je známa už niekoľko dekád. Do filmového sveta sa silne zapísala v roku 1968, kedy bolo uvedené prvé spracovanie podľa knihy Pierre Boulleho. Z neho vzišlo niekoľko priamych pokračovaní, neoficiálnych spin-offov, ale aj vlastný seriál.

Planéta opíc
Zdroj: srcdn.com

Wyatt a Reeves dali sérii nový dych

Tim Burton sa v roku 2001 snažil o reboot značky. Očakávaný veľký blockbuster však nezarobil dostatok peňazí v kinách. Obe adaptácie pracovali s podobným motívom – ľudia nachádzajú cudziu planétu, ktorá je obývaná vysoko inteligentnými opicami. Človek je im podradený, avšak najväčší zvrat pochádza v samotnom závere – táto planéta nie je žiadnym vzdialeným svetom, ale našou Zemou.

Štúdio 20th Century Studios sa rozhodlo v roku 2011 priniesť na materiál zaujímavý náhľad a zvrat. Režisér Rupert Wyatt tak uviedol Zrodenie planéty opíc. Jeho dve pokračovania už vytváral Matt Reeves. Niesli názov Úsvit planéty opíc a Vojna o planétu opíc. Andy Serkis v nich skvele stvárnil ich vodcu, Caesara.

owen teague planéta opíc
Zdroj: thenewsctrls.com

Nový režisér si berie ďalšie pokračovanie

Teraz túto úlohu dostane Owen Teague, ktorý má stvárniť nového opičieho vodcu. Ďalej sú do obsadenia známi Freya Allan, ktorú môžeme poznať ako Ciri zo seriálu Zaklínač a Peter Macon, ktorý hrá v parodickom Orville. Scenár k filmu píšu Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver a Patrick Aison.

Jeho režisérom je Wes Ball, známy vďaka sérii Labyrint. Ten dáva dlho očakávanému pokračovaniu aj nový titul. Bude to Kingdom of the Planet of The Apes, teda Kráľovstvo Planéty opíc. Dej ešte stále nie je známy, naznačované však je, že si inteligentné opice založia nové spoločenstvo, ktorému úplne vládnu.

freya allan planéta opíc
Zdroj: theplaylist.com

Riaditeľ štúdia navnaďuje, kedy ho uvidíme

S tým, ako Planéta opíc zverejnila názov, sa snaží ešte viac na film navnaďovať aj Steve Asbell, riaditeľ štúdia. Vo vyhlásení uviedol:

„S filmom Kingdom of the Planet of the Apes máme to privilégium, že môžeme pokračovať s tradíciou série – nápaditými, myšlienkami podnecujúcimi projektmi pre kiná. Nemôžeme sa dočkať, kým budeme môcť zdieľať Wesovi neobyčajnú víziu v tejto novej kapitole s divákmi v roku 2024.“

Čo očakávať od Kráľovstva Planéty opíc?

V tom vyhlásení teda potvrdil, že film príde na plátna už o dva roky. Presný dátum vydania nie je známy. Všetky potvrdené skutočnosti, vrátane celého názvu však majú aj pragmatickejší dôvod – budúci mesiac padne pre film prvá klapka.

Páči sa vám názov ďalšej Planéty opíc? Čo si od neho sľubujete? Navnadili vás na neho ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -