Po úspechu Ford v Ferrari prichádza ďalší film o rivalite na trati. Tentoraz zavítame do sveta rally

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Race for Glory: Audi vs. Lancia

Chystaný film Ferrari o živote tohto slávneho automobilového výrobcu bude mať na budúci rok silného konkurenta. To nám jasne dáva najavo trailer na film Race for Glory: Audi vs. Lancia. Už v názve odhaľuje, ktoré dve spoločnosti si zmerajú sily na trati v pretekárskej snímke. Tento raz nám však filmári predstavia svet rally.

Táto historická udalosť je vo svete motoršportu popisovaná ako súboj Dávida proti Goliášovi. Zavedie nás do roku 1983, počas konania svetového šampionátu v rally. Na kolosa na trati, ktorý sa mohol pýšiť radou víťazstiev vďaka pohonu na všetky štyri kolesá, si trúfne menej nápadná talianska spoločnosť Lancia.

Dávid proti Goliášovi vo svete rally

Manažérom tímu z Talianska je dnes už slávny Ceasare Fiorio, ktorého si tu zahrá Riccardo Scamarcio. Tohto skvelého herca sme naposledy mohli vidieť v detektívke Prízrak v Benátkach. Stojí proti takmer jasnej porážke, rozhodne sa však bojovať proti niečomu ešte silnejšiemu, než je konkurenčná Audi – pravdepodobnosti.

Na strane Nemcov sa nachádza kľúčová postava z histórie pretekania Roland Gumpert. Je zakladateľom Apollo Automobil, dôležitejšie však je, že počas jeho velenia získal tím 25 víťazstiev a štyri šampiónske tituly. Zahrá si ho fantastický Daniel Brühl, ktorý so športovými drámami určite skúsenosti má. Dobre si ho môžeme pamätať spred desiatich rokov ako Nikiho Laudu z filmu Rivali.

plagát race for glory
Zdroj: Facebook / Movie Trailers

Napätie na trati priostrí dráma

Vysoké stávky na trati poriadne priostrí dráma, ktorá má aj osobný nádych. Ešte viac nepriateľstva pocíti Fiori, pretože za volant svojich vozidiel posadí nemeckého pretekára Waltera Röhrla (Volker Bruch). Napätie medzi rivalmi sa tak bude dať krájať.

Film pôvodne niesol názov 2 Win. Snímku Race for Glory: Audi vs. Lancia vedie taliansky filmár Stefano Mordini, scenár k nej napísal Filippo Bologna. Pôvodne sme sa ho mali dočkať neskôr, v následnosti na úspechy filmov ako boli Le Mans ’66 či dokonca tohtoročné Gran Turismo sa rozhodli produkciu urýchliť. Túto 94-minútovú športovú drámu si budeme môcť pozrieť od 5. januára 2024.

Ako sa vám páči trailer na Race for Glory: Audi vs. Lancia? Ste radi, že sa medzi úspešné pretekárske filmy dostáva aj jeden z prostredia rally? Poznáte tento príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com; theplaylist.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -