Ďalšia postava od DC by mohla dostať filmové spracovanie. O ktorú sa jedná?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostaneme film Zatanna?

Warner Bros. by mohol vraj vyvíjať nový hraný film, do ktorého by zasadil hrdinku s magickými schopnosťami. Informoval tak portál DCEU Mythic. Ak sa nám to potvrdí ako overená novinka, tak by sme skutočne mali dostať film Zatanna.

Zatanna Zatara je postavou, ktorú vytvorili v roku 1964 Gardner Fox a Murphy Anderson. Objavila sa na stránkach komiksu Hawkman. Je dcérou pódiového kúzelníka Giovanniho Zataru, ktorý má ale skutočné magické schopnosti. Ten mal premiéru na papieri už skôr, počas zlatej éry komiksov.

dc zatara
Zdroj: comicvine.com

Rozsiahla škála schopností

Samozrejme, jeho dcéra zdedila magické schopnosti a rovnako aj kariéru kúzelníka, čo vystupuje na pódiách. Rozsah toho, čo dokáže, je pomerne rozmanitý a zaraďuje sa do toho napríklad telekinéza, telepatia či teleportácia. Najviac cool ukážkou jej možností je ale určite ovládanie prírodných živlov a často aj reality samotnej.

S takýmto popisom nie je prekvapením, že je práve súčasťou tímu Justice League Dark. V ňom sa neobjavuje už len v papierovej forme, ale je pravidelnou súčasťou aj jej spracovania do animovaných filmov. Dokonca sa chystá tento skupinový projekt aj v hranej podobe od produkčnej spoločnosti Bad Robot a teda J.J. Abramsa.

justice league dark zatanna
Zdroj: nerdsontherocks.com

Doteraz v Justice League Dark

Nemalo by však ísť o jediné hrané účinkovanie tejto postavy, mal by vyjsť aj samostatný film Zatanna. Po Wonder Woman by to bol pekný príspevok k samostatným snímkam o ženských hrdinkách. Aj keď musíme byť úplne úprimní, práve táto kúzlami ovplývajúca postava nebola vždy na rovnakej strane ako Superman či Green Lantern, ale zase, kto z Jusice League Dark áno… (pozrime sa len na takého Constantina)

Ak bude novinka potvrdená aj Warnermi a film Zatanna skutočne vznikne, zaradí sa tak k množstvu chystaných projektov od DC. Medzi ne patria napríklad The Suicide Squad od Jamesa Gunna, Batman od Matta Reevesa či The Flash od Andrésa Muschiettiho. Vesmír sa však bude rozrastať aj o záporné postavy, dôkazom čoho je Black Adam, kde hlavnú úlohu stvárni Dwayne Johnson.

smallville zatana
Zdroj: blog.mrzach.com

Zatanna by sa tak mohla objaviť v plnohodnotnej snímke. Ako hranú postavu sme ju mohli vidieť zatiaľ iba v jednej z epizód veľmi známeho seriálu Smallville. Tam ju stvárnila Serinda Swan. Kto si ju zahrá v tejto podobe samozrejme ešte nie je známe. V špekuláciach, ktoré prebiehali minulý rok, bola ale zvažovaná Alexandra Daddario. Žeby si tvorcovia zobrali niečo aj od fanúšikov a skutočne ju oslovili?

Ale priaznivcom DC je určite viac známa z ich animovaných seriálov, či už je to najznámejší kreslený Batman, Batman: Beyond, Justice League Unlimited alebo Young Justice. Najnovšie sa objavila aj seriáli Harley Quinn.

Pozreli by ste si radi aj spomínanú hrdinku v samostatnom filme? Alebo si myslíte, že jej debut patrí do Justice League Dark? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -