Režisér filmu Doktor Spánok pripravuje ďalšiu adaptáciu Stephena Kinga. Ktorú?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalšia adaptácia Stephena Kinga

Doktor Spánok, ktorý je adaptáciou Stephena Kinga, bol pomerne podareným počinom. Kniha voľne nadväzuje na udalosti Osvietenia, ktoré bolo do filmu zapracované trochu inak. Režisér Mike Flanagan s tým ale skvele pracoval a potešil tak fanúšikov pôvodného filmu aj kníh. Nie je preto prekvapením, že po dobrom prijatí chystá aj spracovanie ďalšej knihy tohto majstra napätia.

Doktor Spánok
Zdroj: youtube.com

Predtým sa postaral tiež o kingovku, ktorou bola Geraldova hra. Inak produkuje pravidelne horory, ktorými desí svojich fanúšikov. Svoj chystaný film popisuje ako temný a cynický a vraj už dokončil prvú verziu scenára. Vyjadril sa tak, keď bol hosťom v Kingcaste, čo je podcast pre fanúšikov (nadšencov, až maniakov) Kinga. O chystanej snímke povedal:

“Čo na tom milujem je, že ide o návrat ku kozmickému hororu, čo si myslím, že je zábava. Je to neúprosne temné a ja si to kvôli tomu sakra užívam. Mám to rád aj za to, aké je to pochmúrne. Takýto koniec som nedal od Absencie. alebo žeby Ouija?”

“Toto bol pre mňa naozaj kus zábavného materiálu, lebo som si povedal, ‘Och, vy chcete temný koniec? Ok. Cool. Pripravte sa.’“

Kozmický horor od novodobého majstra

Dokonca sa vyjadril, že King už čítal jeho scenár a má jeho schválenie. Kozmický horor je inak subžáner, ktorý zadefinoval svojimi monštrami, až božstvami, H.P. Lovecraft. Čerpá z neho množstvo súčasných autorov a ani King nebol v tomto prípade výnimkou. Spravil tak so svojom diele Revival, o ktorom je celý čas reč.

flanagan revival
Zdroj: webisjericho.com

Čo sa v diele skrýva?

Román hovorí o mladom chlapcovi Jamesovi, ktorý sa stretáva s reverendom prichádzajúcim do jeho mesta. Zasiahne ho osobná tragédia a tak vedie svoju vzburu proti bohu a hľadá spôsoby na spojenie s nadpozemskými silami. Po rokoch sa opäť stretávajú a James objavuje nový tajomný svet, do ktorého je zatiahnutý. Viac info z oficiálneho popisu knihy:

„V malom mestečku v Novom Anglicku, viac ako pred pol storočím, tieň dopadá na chlapca hrajúceho sa s cínovými vojačikmi. Jamie Morton vzhliadala hore, aby uvidel nového duchovného. Charles Jacobs, spolu so svojou nádhernou manželkou, sa chystá zmeniť miestnu cirkev. Muži a chlapci tajne milujú pani Jacobsovú, ženy a dievčatá to rovnako cítia u reverenda (vrátane Jamieho mamy a sestry Claire).

Ale s Jamiem viaže reveranda silnejšie puto, naviazané na tajnú posadnutosť. Keď tragédia zasiahne rodinu Jacobsovcov, charizmatický kazateľ preklína boha, zosmiešňuje všetky náboženské presvedčenia a je vykázaný zo šokovaného mesta. A Jamie má tiež vlastných démonov…

Od svojich trinástich hrá na gitare v kapele po celej krajine, žije ako nomád, potĺka sa po baroch, pričom uteká od hrôzostrašnej straty v ich rodine. V svojich tridsiatich, závislý na heroíne, opustený a zúfalý, Jamie stretáva Charlesa Jacobsa znovu. Ich puto sa stane paktom dokonca k diabolskému vynálezu a Jamie zistí, že „revival“ môže mať mnoho významov.“

stephen king revival
Zdroj: deadentertaiment.com

Podľa popisu to rozhodne vyzerá na zaujímavé dielo a keď sa má odkazovať na lovecraftovský horor, tak ešte o to lepšie. Flanagan už v minulosti dokázal, že adaptácia Stephena Kinga pre neho nie je problémom a tak by mohol doručiť ďalší zaujímavý film. O to viac mu veríme po osobnom schválení scenára od autora.

Myslíte si, že pôjde o ďalšiu podarenú adaptáciu? Poznáte, prípade čítali ste túto knihu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -