Vráti sa Keanu Reeves ako Constantine v chystanom projekte J.J. Abramsa?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Keanu Reeves ako Constantine

Keanu Reeves ako Constantine sa nám predstavil ešte v roku 2005, kedy vyšiel prvý film o tomto svojskom hrdinovi zo stránok DC komiksov (a predtým Vertiga pod názvom Hellblazer). Od kritikov dostal veľmi zmiešané reakcie, fanúšikovia ho však majú veľmi radi, dokonca sa stal až akousi kultovou klasikou. A okrem toho, dokázal si na seba aj zarobiť, keď svoj 100 miliónový rozpočet prekonal na tržbách o 2,3-násobok.

Preto nie je prekvapením, že sa viackrát hovorilo o ďalšej časti. Po zmĺknutí informácií sme dostali nádej znovu v roku 2012, kedy sa Guillermo del Toro vyjadril, že by sa rád pozrel aj na postavu Hellblazera. Takýmto frázovaním ale nebolo jasné, či by malo ísť o pokračovanie snímky z roku 2005, kde hlavnú rolu stvárnil Reeves. Avšak aj tento projekt išiel akosi do úzadia.

keanu reeves constantine
Zdroj: syfy.com

Ďalšie zobrazenie v seriálovej podobe

Očakávaného pokračovania sme sa nikdy nedočkali, dostali sme sa ale seriál, v ktorom si hlavnú úlohu zahral britský herec Matt Ryan. Bol vernejší predlohe (už len základný fakt, že je Constantine blond), ale aj napriek tomu si nezískal veľa úspechov a bol už po prvej sérii ukončený. Stále sa ale nájde dostatok fanúšikov, ktorí bojujú za jeho návrat.

Postava by sa však teraz mohla vrátiť v inej podobe. Viackrát sme už počuli, že J.J. Abrams chystá seriál Justice League Dark. So značkou by ale mohla mať spoločnosť Warner Bros. aj väčšie plány. Momentálne sa vody rozvírili po tom, ako sa začalo hovoriť o tom, že by samostatný film mohla dostať Zatanna. Táto magickou silou vybavená postava je totiž tiež dlhoročnou členkou Justice League Dark.

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdist.com

Justice League Dark či samostatný film?

Táto informácia nebola ešte oficiálne štúdiom potvrdená a už tu máme ďalšiu špekuláciu a šepoty ohľadom tohto (anti)hrdinu, Johna. Hovorí sa o tom, že by mohol tiež dostať samostatný film, ktorý by sa vysielal na HBO Max (kam má koniec koncov smerovať aj seriál). A aby bola situácia ešte lepšia, hovorí sa práve o tom, že by sa mal vrátiť Keanu Reeves ako Constantine.

Obe časti tohto tvrdenia ale dávajú perfektný zmysel. HBO je skvelou platformou pre DC projekty. Momentálne sa na ňom vysiela druhá séria o nepravdepodobných hrdinoch, Doom Patrol. Väčšina DCEU filmov sa po kinoremiérach objavila práve na tejto streamovacej službe. A koniec koncov, práve na nej uvidíme aj Snyder’s Cut na Justice League.

film zatanna
Zdroj: twitter.com

Služba preto môže hravo konkurovať iným streamovacím gigantom. V neposlednej rade aj Disney+ a dalo by sa povedať, že s takýmto nábehom na viacero filmov aj filmovému vesmíru od Marvelu. Ten tiež chystá niekoľko seriálov, preto nie je vôbec pre DC na škodu, že vypustia minimálne Justice League Dark.

Herec nepovedal roli nie

A čo sa herca týka – už raz nás presvedčil, že sa tejto role vie perfektne zhostiť (aj keď sa jeho look odlišuje od toho z predlohy). Navyše sa momentálne vracia aj k svojim niekdajším projektom, keď si zahrá v štvrtej časti Matrixu či treťom Billovi a Tedovi. Je to jeden z ďalších dôvodov, prečo je miláčikom publika.

Justice league dark filmy
Zdroj: collider.com

K roli Constantina sa ešte minulý rok vyjadril, že by sa rád vrátil. Zapadá to teda do seba perfektne a s takto pripravenou cestou by mohlo DC ešte viac vystreliť v obľúbenosti. Či si ale Warner Bros. skutočne objednali tieto projekty a či J.J. Abrams prichystá ďalšieho Constantina si budeme musieť počkať. Snáď nám ale aspoň niečo odhalia na pripravovanej akcii pre fanúšikov, DC FanDome.

Boli by ste radi, ak by sa vrátil Keanu Reeves ako Constantine? Myslíte si, že dostane ďalší samostatný film? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -