Režisér J.J. Abrams chystá seriály – a to rovno tri. Čo si pre nás pripravil?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

J.J. Abrams chystá seriály – a to rovno tri

Situácia, v ktorej sa väčšina filmov či seriálov odkladá, zrejme nezastaví každého. Jasným príkladom môže byť režisér posledných Star Wars či Star Trekov. J.J. Abrams chystá seriály. A to rovno tri, s ktorými poteší viaceré fanúšikovské základne.

Chuťovka pre fanúšikov Kinga

Prvý sa totiž zameria na priaznivcov hororu, hlavne Stephena Kinga. Bude niesť názov Overlook a čitateľom kníh netreba príliš hovoriť, o čo ide. Pre tých ostatných – je to názov hotela, ktorý sa objavil v kultovom diele Osvietenie. To bolo aj sfilmované Stanley Kubrickom a nedávno sa dočkalo aj pokračovania.

Zdroj: hellogiggles.com

Podľa slov režiséra „preskúma nevypovedané desivé príbehy najznámejšieho strašidelného hotela v americkej fikcií„. Objaví sa tu viacero postáv z Kingových kníh, podobne ako v antológii Castle Rock, ktorú priniesla stanica Hulu (už dve série).

A práve tvorcov tejto série by chceli dostať na svoju stranu pre Overlook. Výkonní producenti Dustin Thomason a Scott Brown sa dostali do jednania, aby napísali scenár. Nakoľko ide v prípade Castle Rock o vydarený kúsok, tak by vôbec nebolo na škodu, ak by sa postarali aj o príbehy zo známeho hotela.

Niečo pre priaznivcov temnejšej stránky DC

Druhým seriálom by potešil hlavne fanúšikov komiksu z dielne DC. Ide o tím superhrdinov, ktorí pracujú skôr z úzadia a obsahuje postavy, ktoré sa stretávajú s mysticizmom a okultnom. Preto jeho názov nesie Justice League Dark. Pokusov o sfilmovanie bolo niekoľko, zatiaľ sa však s väčšou úspešnosťou nepodaril žiaden.

Justice league dark filmy
Zdroj: collider.com

Dúfajme teda, že práve Abramsovi a jeho spoločnosti Bad Robot to vyjde a prídu k dohode s Warner Bros. Priniesť by nám tak mohli zaujímavú tímovku, ktorá obsahuje Constantina, Madam Xanadu, Swamp Thing či Zatannu. V priebehu vekov sa tu ale objavili aj iné postavy, napríklad niekoľko storočí starý upír Andrew Benett, Faust alebo Frankenstein.

Gansterka z amerického stredozápadu

Ako sme uvádzali skôr, J.J. Abrams chystá seriály, ktoré budú tri. Do tretice prinesie seriál Duster, ktorý vyzerá na krimi tematiku. Pracuje na ňom spolu s tvorcom The Walking Dead, LaToya Morganom. Ten sa k nemu vyjadril nasledovne:

„Odohráva sa v 70. rokoch na stredozápade a točí sa okolo života odvážneho únikového šoféra. Dostane sa tak ku kriminálnemu syndikátu a jeho život sa zmení z hrozného na hrozne nebezpečný, ale zato divoký.“

To je zatiaľ všetko, čo o sérii vieme, ale podľa premisy to vyzerá na slušnú dávku krimi aj zábavy. J.J. Abrams chystá seriály a aby sme videli, že skutočne maká, tak rovno tri. Každý svojou rozmanitosťou poteší iného fanúšika, čo je rozhodne skvelý krok.

A čo vy? Na ktorý z chystaných seriálov sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -