Šmolkovia sa poriadne rozrastú. Čakajú nás ďalšie filmy aj seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Šmolkovia dostanú ďalšie filmy aj seriál

Šmolkovia dostanú ďalšie filmy a bude pokračovať aj ich seriál na stanici Nickelodeon. Značka sa poriadne rozrastie, za čo môžu vďačiť novej dohode medzi Nickelodeonom, Paramountom a spoločnosťami IMPS a LAFIG Belgium. Druhá menovaná stojí za obľúbenými modrými postavičkami už od ich vzniku.

Datuje sa do roku 1954, kedy ich vytvoril belgický autor Pierre Culliford, známy viac ako Peyo. Pôvodné komiksové stripy si získali čoskoro podobu celých kníh a od nich to bolo iba na šmoulí skok na televízne obrazovky. Odvtedy vzniklo aj viacero filmov, za poslednú dekádu to bola trojica filmov od Sony.

šmolkovia
Zdroj: visitflanders.com

Seriál na Nickelodeone

Práve na posledný z nich s názvom Zabudnutá dedinka nadviazal Nickelodeon seriálom. Jeho prvá séria už je vonku a nájdeme v ňom všetky známe postavy – Tatka Šmolka, Šmolinku, Hundroša, Mudroša aj ďalších. Práve vďaka novej dohode potvrdili aj vznik druhej série. V nich máme očakávať ešte viac šmolkární – budú cestovať v čase alebo si vymenia telá.

Nový film, ktorý vznikne pod hlavičkou štúdia Paramount Animation, nesúvisí s predošlými tromi. Bude to plne animovaný, celovečerný, ale hlavne hudobný film. Vytvoriť ho má Pam Brady, ktorá je scenáristkou a televíznou producentkou. Známa je zo spoluprác na dospelejších animákoch ako South Park alebo Team America. Uvidíme, nakoľko jej pôjde tvorba detského obsahu.

šmolkovia film
Zdroj: hollywoodreporter.com

S filmami si veria

Štyri štúdiá, ktoré za chystaným filmom stoja, ale očividne jej (a celému zvyšnému projektu) veria. Už ohlásili aj dátum premiéry – ten je stanovený na 20. december 2024. Ba čo viac, dokonca povedali, že ďalšieho by sme sa mohli dočkať už skoro v roku 2025.

Prezidentka animácie pre Nickelodeon Ramsey Naito je nadšená z partnerstva, ktoré vytvorili. Vyjadrila sa takto:

„Nickelodeon je domovom pre najviac populárne rodinné značky a sme poctení, že môžeme pridať aj Šmolkov. Preto rozpovieme príbeh, ktorý je verný svojmu pôvodu, ale so šmol-tastickým hudobným zvratom pre nové publikum. Takto môžeme budovať vesmír, v ktorom budú mať Šmolkovia nové filmy a ďalšie prekrásne príbehy.“

Na vernosť predlohe dohliada dcéra autora

Vernosť predlohe a koreňom myslia naozaj vážne. Spoločnosť LAFIG Belgium totiž zastupuje Véronique Culliford a podobnosť v priezvisku nie je čisto náhodná. Ide o dcéru pôvodného tvorcu. Pre ňu je tiež spolupráca medzi štúdiami radostnou správou. Podľa jej slov takýmto spôsobom môžu prinášať unikátny humor a nevšedné dobrodružstvá vo filmoch so Šmolkami.

Nepochybuje o tom, že jej otec, ktorý tento úžasný svet vytvoril, by bol tiež príjemne potešený. Nemôže sa dočkať reakcií od nového publika a nového predstavenia filmu aj seriálu. S týmito slovami už stačí len povedať, že nadšenie stúplo aj u nás a sme zvedaví na nové projekty s malými modrými postavičkami.

Potešilo vás, že Šmolkovia dostanú nové filmy, ktoré budú opäť viac verné predlohe? Poznáte seriál, ktorý vychádza na Nickelodeone? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -