Futurama je späť! Bolo potvrdených 20 nových častí, vracia sa väčšina hlasov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Futurama je späť!

„Dobré správy vespolek!“ – Futurama je späť! Posádka Planet Expressu sa vráti počas budúceho roka. Viac dobrodružstiev z 31. storočia dostaneme vďaka finálnej dohode, ktorú sa podarilo dokončiť. Tvorcovia Matt Groening a David X. Cohen sa dohodli so spoločnosťou Hulu, že ich kultový animovaný seriál príde na ich streamovaciu službu.

Seriál, ktorý vznikol v roku 1999, zrejme všetci dobre poznáme. Zameriava sa na 25-ročného poslíčka pizze, Philipa J. Frya. Počas doručovania do technického centra príde k nehode (žmurk žmurk), pri ktorej skončí v kryogenickej komore a zamrzne na 1000 rokov. V New New Yorku prežíva nový život, keď je poslíčkom medziplanetárnej spoločnosti. Doručuje s Leelou, svojráznym robotom Benderom a spoločnosť vedie jeho praprapra (x niekoľko) potomok, Hubert J. Farnsworth.

futurama postavy
Zľava: Zoidberg, Farnsworth, Hermes, Fry, Leela, Amy a Bender; Zdroj: paleymatters.orgpaleymatters.org

Zrušenie neprišlo len raz

Pôvodne sa vysielal na stanici Fox a to až do roku 2003, kedy bol prvý raz zrušený. Vtedy si ho pod seba zobral Comedy Central. K štyrom sériám pridali 4 nové filmy, ktoré neskôr rozdelili do viacerých epizód a vysielali ako nové série. Ďalšie však prišli v roku 2007 a seriál sa vysielal do roku 2013, kedy prišlo k opätovnému zrušeniu (ale s krásnym finále).

Desať rokov odvtedy, v roku 2023 teda príde Futurama k divákom znovu. Spolu s pôvodnými tvorcami sa vracia aj väčšina hlasov. Dabovať budú Billy West (Fry), Katey Sagal (Leela), Lauren Tom (Amy), aj Phil LaMarr (Hermes). Vylučovacou metódou vám teda môže vyjsť, že sa nevráti John Dimaggio.

futurame je späť
Zdroj: whatsondisneyplus.com

Jeden hlas počuť nebudeme (zatiaľ)

Jeho hlas bol hlasom Bendera (a tuctu ďalších menších postáv), blízkeho Fryovho spoločníka. Tento drzý a hláškujúci robot je však natoľko ikonickou súčasťou seriálu, že by nemohol byť vynechaný – a práve aj on prináša oznámenie na prvom obrázku. Preto momentálne tvorcovia pracujú na jeho náhrade. To, že sa DiMaggio nevráti, bol vraj súhlas (či nezáujem) z oboch strán.

Z toho, že je Futurama späť sú nadšení aj samotní tvorcovia. Cohen sa vyjadril, že je rád, že mohli dostať ďalšiu šancu na to, aby sa mohli pozerať na budúcnosť (obrazne aj doslovne). Groening si zažartoval, že je vzrušený, že môžu ohlásiť triumfálny návrat – aspoň do času, kým budú znovu zrušení.

futurama
Zdroj: ign.com

V animovanej tvorbe sa dá nadviazať hocikedy

Svoje vyjadrenie poskytol aj šéf animácie Marci Proietto pre 20th Television. Hovorí, že toto je tá super vec na animovanej tvorbe – môžu si dať „pauzu“ kedykoľvek chcú a potom pokojne pokračovať aj o roky neskôr. Aj so zmenou platformy tak môžu pokračovať presne tam, kde prestali.

Preto je pre nich vítanou zmenou aj nová streamovacia služba. Už teraz sa na nej dá nájsť všetkých predošlých 10 sérií (alebo 7, ak filmy beriete samostatne) oceňovaného seriálu. Šesť Emmy, sedem Annie, dve ocenenia za výnimočný animovaný program, dve ceny Enviromental Media Awards. Aj to svedčí o úspechu, ktorý seriál mal v 140 epizódach. Futurama je teraz späť a dostaneme (aspoň) 20 ďalších častí.

Ste nadšení z návratu Futuramy? Patrí medzi váš obľúbený seriál od Groeninga? Čo si myslíte, že môžeme od ďalších epizód čakať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -