Loki nám v piatej epizóde naznačuje príchod Kanga ako nikdy predtým. Čo všetko na to odkazovalo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Loki má dosť odkazov na to, že je za všetkým Kang

Piata epizóda Lokiho nám poskytla viac ako zopár easter eggov. Už samotný názov „Journey into Mystery“ odkazoval na klasický komiks, v ktorom sa prvý raz objavil Thor. Toho sme tu videli žabiu verziu (takzvaného Throga – premenil ho Loki a viedol vojnu proti myšiam v Central Parku, ale to je iný príbeh…). Videli sme Thanosov vrtuľník, známu loď z konšpirácií USS Eldrige a mnoho, mnoho ďalšieho.

Avšak táto epizóda seriálu Loki nám dala aj viaceré náznaky, že za všetkým stojí Kang the Conqueror. V časti sa Loki a Sylvie vydávajú na takmer nemožnú misiu, aby učarovali veľkému žijúcemu oblaku menom Alioth. V tom im dopomôže klasický Loki (Richard E. Grant). A to, čo odhalili, prinieslo iba viac otázok.

thanos copter
Zdroj: menshealth.com

Vojna v multiverze, aj Ravonna

Stále nevieme, kto vytvoril TVA a komu patrí ten mysteriózny zámok, ktorý uvideli na konci. Naozaj patrí Kangovi? Dočkáme sa ho už vo finále prvej série Lokiho? Jonathan Majors bol potvrdený ako táto postava už v roku 2020. Hovorené bolo, že má prísť v chystanom Ant-Man and the Wasp: Quantumania a odvtedy má byť ďalším veľkým záporákom v MCU. Ale prečo by sa nemohol objaviť už skôr?

Poďme pekne zaradom. Miss Minutes už od začiatku hovorí o vojnách naprieč multiverzami. A to je práve jedna z vecí, pre ktorú Kanga z komiksov dobre identifikujeme. Rovnako dlho je tam aj Ravonna Renslayer (Gugu Mbatha-Raw). Na stránkach predlohy je jeho romantickým záujmom. Teda, nejakú dlhšiu dobu – potom sa znepriatelia a bojujú proti sebe, potom sa zase milujú a zase si prisahajú smrť. Takže taký bežnejší vzťah.

kang ravonna
Zdroj: gamesradar.com

Time Keeperi aj Alioth

Bola prekvapená, že za TVA nestoja Time Keeperi, ale sú len podvodne nastavenými robotmi. V komiksoch sa stalo niečo podobné, len drsnejšie. Kang a Ravonna zabili týchto prastarých jašterov a nastavili ich mŕtve telá na trón, pričom v skutočnosti vládli oni. Ale späť k seriálu – aj keď sa dozvedela pravdu, stále funguje starými spôsobmi a nemá záujem organizáciu zničiť. Stretnú sa títo dvaja, zamilujú sa budú spoločne vládnuť TVA?

Poďme ale k piatej epizóde seriálu Loki a pozrime sa na to, ako priamo naznačuje, že je za všetkým Kang. Loki(-ovia) a Sylvie bojujú proti Aliothovi. Ten sa s Conquerorom v predlohách spojil. No, po nejakom tom „presviedčaní“. A tým myslíme dlhé (ozaj dlhé, celé storočia) trvajúce boje naprieč časovými líniami. Avšak došlo to k tomu, že tento polopriehľadný oblak slúžil ako obranný pás pred Kangovom pevnosťou, Chronopolisom. Alebo ako by povedala niektorá postava, strážnym psom.

loki-kang-kingdom
Zdroj: decider.com

Qeng, rozhodne nenápadné pretvorenie mena

Ďalej tu máme vo Voide budovu, ktorá vyzerá ako Stark Industries/Avengers Tower. Avšak má na sebe nápis Qeng. Existuje komiks, v ktorom Tony Stark predal vežu spoločnosti známej ako Qeng Enterprises. A nemusíte ani dvakrát hádať, aby ste vedeli, kto stál za touto „firmou“.

Pozrieť sa môžeme aj na nejaké náznaky zo zákulisia. Pôvodne to takto nemuselo byť myslené, všetko sa ale mohlo zmeniť v septembri. V tom roku sa vrátil seriál k produkcii po pandemických obmedzeniach. A hádajte čo. Približne v rovnakom čase bolo oznámené, že Majors bude v MCU ako Kang the Conqueror.

Loki-Episode-5-Qeng-Tower
Zdroj: screenrant.com

Dôvody „pre“ sú aj zo zákulisia

Michael Waldron, ktorý vedie seriál na Disney +, je dobrým priateľom s Jeffom Lovenessom. Áno, tým, čo píše scenár pre tretiu časť Ant-Mana, Quantumaniu. Obaja už v skorších rozhovoroch povedali, že by rád pracovali na spoločnom príbehu, pretože Quantum Realm, multiverzá a cestovanie časom k sebe nemajú ďaleko.

Aj keby to bolo iba čisto náhodné časovanie, je tu ešte ďalšia vec. Gugu Mbatha-Raw bola u Jimmyho Kimmela. Spýtal sa jej, či má jej postava blízko k dobyvateľovi a či sa objaví v seriáli. Pri tejto otázke zneistela a začala sa jej vyhýbať. Znamená to teda, že sa objaví? Kráčajú Loki a Sylvie priamo do Chronopolisu?

Nachytali sme sa už predtým. Deje sa to znova?

Možno to je zase len o tom, že ľudia hľadajú náznaky a indície tam, kde nie sú. Videli sme to pekne na príklade v predošlom seriáli. Pre WandaVision tu bolo veľa tipov, či už s najviac omieľaným Mephistom, Quicksilverom (to všetko iba pre jeden vtip) alebo Doctorom Strangeom (no ok, ten bol vynechaný iba kvôli prepisovaniu príbehu kvôli covidu…).

A pozrime sa aj na ďalší dôvod, prečo nie. Tento seriál sa volá Loki. Hlavným hrdinom je… áno, správne Loki, ktorého by mohol Kang the Conqueror trochu zatieniť. Alebo inak zobrané, keď postavy čelili toľkým variantom tej istej postavy, tak by bolo len logické, aby sa na konci postavili najhoršej verzii. Nemal by teda v pevnosti stáť ďalší variant, ktorý by bol za všetkým?

lokie variant
Zdroj: marvel.com

Ďalší náznak na Young Avengers

A keď už hovoríme o tých variantoch, pozrime sa ešte na jeden. Áno, zostáva nám ešte finálna časť a preto je skoro tvrdiť, že príbeh Kid Lokiho zostal nedopovedaný. Ak však bude zničená TVA, mali by spôsob ako sa dostanú z Voidu (aj keď mu v podstate po zabití Thora spolu s Alligator Lokim vládnu)?

Túto otázku si pokladáme z jedného konkrétneho dôvodu. Predsa len, videli sme viac náznakov na skupinu, ktorá sa tvorí. Myslíme samozrejme Young Avengers. A do nej patrí práve aj nedospelá verzia Lokiho. Och, ďalší náznak, už vážne len čakať, kedy nám Disney oznámi, že sa táto vec reálne deje.

kid loki
Zdroj: gamerant.com

Odpovede dostaneme v stredu. Snáď

Náznakov na príchod Kanga the Conquerora bolo v celom seriáli niekoľko, v poslednej epizóde však viacero. Marvel sa s nami možno opäť pekne zahráva, možno nám skutočne veľkého záporáka ukážu už vo finále. Úvahy a potreba odpovedí nám nedajú spávať a ešte horšie je, že musíme čakať do stredy, aby sme sa dočkali veľkého rozuzlenia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Myslíte si, že po poslednej časti seriálu Loki je jasné, že sa vo finále objaví Kang the Conqueror? Ak má ísť o ďalšieho veľkého záporáka, mal by mať svoj debut práve tu? Alebo sa opäť tvorcovia z Marvelu s nami iba pohrávajú? Dajte nám vedieť do komentárov váš názor.

Zdroj: decider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -