Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kto bude nový MCU záporák?

Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri fázy Marvel Cinematic Universe sa zamerali na Kamene nekonečna, pričom po celý čas ťahal za nitky hlavný zloduch Thanos. Jeho smrťou sa tento príbeh ukončil a Štvrtú fázu odštartuje film Black Widow už koncom októbra.

Hrdinovia tak ostali bez veľkej hrozby a otázkou je, kto bude nový veľký MCU záporák, ktorý rozohrá hru na pozadí niekoľkých desiatok filmov. Kandidátov bolo hneď niekoľko, medzi nimi mená ako Doctor Doom, Galactus, Annihilus alebo Kang the Conqueror. Práve posledný zmienený by mal byť tým, ktorý sa Avengerom postaví najbližšie.

jonathan majors mcu
Zdroj: thedirect.com

Veľmi podstatným kúskom skladačky bude film Ant-Man 3, ktorého sa dočkáme niekedy počas Piatej fázy Marvel Cinematic Universe. Tretí príbeh Scotta Langa a Hope van Dyne má totiž po prvýkrát predstaviť Kanga na striebornom plátne.

Tentokrát sa ale nebude jednať o jednorazového zloducha pre jeden film, keďže Kang the Conqueror môže mať na MCU ešte väčší dopad ako Thanos. Stvárniť by ho mal herec Jonathan Majors, rastúca hviezda, ktorú môžete poznať zo seriálu Lovecraft Country alebo filmu Da 5 Bloods. Ešte pred tým, ako si rozoberieme potenciálny dopad Kanga na filmový vesmír, sa pozrieme na jeho postavu samotnú.

Kto je to Kang the Conqueror?

Kang the Conqueror, vlastným menom Nathaniel Richards, pochádza z 31. storočia. Jeho príbeh začína objavením technológie na cestovanie v čase, ktorú vynašiel Doctor Doom. Jeho kroky tak zamierili do starovekého Egypta, v ktorom vládol ako krutý faraón Rama-Tut. Jedná sa len o jednu z jeho mnohých identít, ktoré nadobudol počas cestovania v čase a rôznymi časovými osami – inými sú Immortus alebo Scarlet Centurion.

nový mcu záporák kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: za.ign.com

Keď bola jeho nadvláda zvrhnutá Fantastickou štvorkou, prišiel do 20. storočia, v ktorom sa stretol aj s Doctorom Doomom. Nathaniel sa potom pokúsil vrátiť do pôvodného 31. storočia, no prestrelil to o milénium a ocitol sa na apokalyptickej Zemi, ktorú dobyl už pod menom Kang the Conqueror.

Nakoniec sa vrátil späť v čase, aby si planétu Zem podmanil v stave, kedy nebola úplne zničená vojnou. Odvtedy je bežným nepriateľom Avengerov a hlavne Fantastickej štvorky, s ktorou má veľmi zaujímavé spojenie. Nathaniel Richards je totiž vzdialeným potomkom Reeda Richardsa a Sue Storm. História tejto postavy je naozaj rozmanitá, keďže jestvuje veľké množstvo jeho verzií, ktoré existujú súbežne.

Akými schopnosťami disponuje?

Čo sa týka jeho schopností, okrem cestovania v čase disponuje aj nadľudskými schopnosťami. Pochádza z 31. storočia, kedy sa ľudstvo naučilo zlepšovať svoje fyzické vlastnosti, akými sú sila a rýchlosť. Teda niečo ako super-vojaci, príkladom môže byť Kapitán Amerika.

kang the conqueror nathaniel richards
Zdroj: nexushub.co.za

Zároveň je bezkonkurenčným géniom a nesmierne zručným taktikom, čo zdedil po Reedovi Richardsovi. Bol predsa schopný dobyť a podmaniť si celé 31. storočie, čo potom opakoval v rôznych iných časoch a dimenziách. Aby toho nebolo málo, Kang nosí mocné bojové brnenie, pomocou ktorého si kedykoľvek a kdekoľvek dokáže privolať zbraň podľa jeho výberu.

Môže sa jednať o akúkoľvek zbraň naprieč históriou, dokonca aj vyrobenú po 31. storočí. Jeho armáda sa skladá z tých najlepších bojovníkov celej histórie, keďže cestoval v čase a regrutoval len tých najsilnejších. V skratke sa jedná o silnejšieho a hrozivejšieho záporáka, než akým bol Thanos.

Môže predstaviť Fantastickú štvorku

Z riadkov uvedených vyššie nám musí byť zrejmé, že Kang hrdinom neskríži cesty iba vo filme Ant-Man 3. Práve naopak, môže prebrať štafetu po Thanosovi a byť najväčším zloduchom, ktorý sa bude vracať niekoľko najbližších fáz MCU. Nakoniec sa môže hrdinom postaviť vo filme Avengers 5 alebo ešte neskôr.

Fantastická štvorka v Marvel Cinematic Universe
Zdroj: inverse.com

Zároveň ide o kľúčovú postavu, prostredníctvom ktorej môže byť predstavená prvá rodina Marvelu – Fantastická štvorka. Šéf Marvel Studios Kevin Feige už jasne potvrdil, že sa tento tím skôr či neskôr ukáže v Marvel Cinematic Universe. Disney totiž získalo práva na všetky postavy štúdia Fox, medzi ktoré okrem Fantastickej štvorky patria aj X-Meni. V neposlednom rade je Kang kľúčovou postavou pri vzniku tímu Young Avengers.

Môže predstaviť Young Avengers

Už niekoľkokrát sa na svetlo sveta dostali informácie o tom, že sa v MCU už čoskoro predstaví tím mladých hrdinov Young Avengers. A pokiaľ opäť nazrieme do histórie komiksov, tak Kang the Conqueror tento tím raz založil. Presnejšie sa jednalo o mladšiu verziu Nathaniela Richardsa, ktorý sa dozvedel o svojej budúcnosti tyrana Kanga od jeho staršej verzie.

Keďže chcel tejto budúcnosti predísť, tak cestoval v čase do prítomnosti, aby vyhľadal pomoc od Avengerov. Avšak tento tím už bol rozpustený, čo nakoniec spustilo reťaz udalostí, ktorá viedla k založeniu Young Avengers. Z Nathaniela sa tak stala postava menom Iron Lad, dokonca sa zamiloval do svojej tímovej kolegyne Stature.

Iron Lad
Zdroj: geektyrant.com

Pokiaľ neviete, kto je Stature, jej reálne meno je Cassie Lang. Áno, presne tá Cassie Lang, dcéra Ant-Mana. Vo filme Avengers: Endgame jej staršie ja stvárnila herečka Emma Fuhrmann. Tu do seba začínajú veci zapadať ako puzzle a aj to môže byť jedným z dôvodov, prečo sa Kang predstaví práve vo filme Ant-Man 3.

Minimálne môžeme očakávať to, že Kang the Conqueror zoberie cestovanie v čase na úplne nový level. Manipulácia s časom bola v MCU predstavená ešte vo filme Doctor Strange, no poriadne využitá bola až v Avengers: Endgame vďaka Quantum Realm. Sme naozaj zvedaví na to, aké pravidlá sa budú vzťahovať na jeho hrátky s časom, no určite to môže mať veľmi zaujímavý dopad na hlavnú časovú líniu.

Kang the Conqueror tak môže byť nový MCU záporák na dlhé roky, a zároveň byť kľúčom pri predstavení tímov ako Fantastická štvorka alebo Young Avengers. Tešíte sa na jeho príchod a myslíte si, že prekoná aj Thanosa? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -