Vieme, kedy uvidíme nový seriál zo sveta Game of Thrones s názvom House of the Dragon

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pravdepodobne vieme, kedy uvidíme House of the Dragon

House of the Dragon bude slúžiť ako prequelová séria k úspešnému hitu od HBO, Game of Thrones. Podľa portálu Deadline teraz riaditeľ tejto stanice Casey Bloys potvrdil rok, kedy ho uvidíme. Správa by mohla byť pravdivá, nakoľko sa v nej hovorí aj o tom, že stále prebieha kasting. Takúto informáciu sme dostali už skôr, počas júla.

V nej sa hovorilo o tom, že seriál a jeho tvorcovia hľadajú herečky na obsadenie hlavných úloh. Respektíve hlavných ženských hrdiniek, ktoré majú byť Rhaenyra Targaryen a Alicent Hightower. Vieme, že prvá menovaná mala problémy s nástupom na Železný trón a musela zvádzať neľahké boje. Tie prerástli až do občianskej vojny, ktorú poznáme ako Tanec drakov.

rhaenyra targaryen
Zdroj: facebook.com

George R.R. Martin pokryl aj osudy Targaryenov

Celkovo má však byť dej seriálu založený na knižnej predlohe Oheň a krv. Tú v rámci svojej ságy Piesne ľadu a ohňa napísal tiež George R.R. Martin. Je akousi kronikou, ktorá popisuje vzostup a pád rodu Targaryenov. Je to jediná rodina, ktorá prežila skazu Valyrie a našli si svoju cestu do Siedmych kráľovstiev.

Príbeh začína legendárnym Aegonom Dobyvateľom, ktorý sa označuje práve za tvorcu Železného trónu. Na ňom sedelo mnoho príslušníkov jeho rodu a riešili svoje neľahké osudy. Séria má teda pokrývať obdobie približne 300 rokov pred dejom Hry o tróny, až do doby zopár rokov pred ňou, kedy vo vojne o tento ikonický symbol moci prišli.

aegon targaryen
Zdroj: pinterest.com

Kto seriál vytvorí a kedy ho chcú vydať?

Seriál House of the Dragon vytvorí opäť aj samotný Martin a asistovať mu pri tom bude Ryan Condal. S ním je ako vedúci show uvedený aj Miguel Sapochnik. Ten sa upísal réžii aj scenárom, ktorý vytvorí minimálne pre pilotný diel. Tvorcovia a vedúci HBO sa nechali teraz počuť, že by chceli seriál odvysielať tri roky po poslednej časti Game of Thrones.

Tú sme dostali v máji 2019. A aj napriek tomu, že bolo finále veľmi sporné a vyslúžilo si hlavne kritiku od fanúšikov, potvrdený bol aj prequel. Dúfajme preto, že nám ho v roku 2022 skutočne doručia a že bude uvedený materiál spracovaný dostatočne kvalitne na to, aby udržal našu pozornosť. A nielen to, ale aj napravil reputáciu celej ságy.

Plánujete pozerať seriál House of the Dragon o osudoch Targaryenov? Myslíte si, že dopadne lepšie ako posledná séria Game of Thrones? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -