Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scarface remake s novým Montanom

Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi obľúbená gansterka sa stále akosi nevedela rozhýbať. Po viac ako dekáde to však vyzerá, že sa film s novým vedením môže hýbať vpred. Dohady dokonca hovoria, že titulná postava, Tony Montana, si našla aj svojho herca.

Vo verzii z 80. rokov si rolu kubánskeho chlapca, ktorý sa prepracoval na vrchol podsvetia v Miami, zahral Al Pacino. Práve jeho stvárnenie postavy sa stalo absolútne nezabudnuteľným a ikonickým. Jeho tvár sa neodmysliteľne spája s touto postavou a visí na mnohých plagátoch. Zdá sa, že sa navždy zapísal do histórie strieborného plátna a vyzerá to, že jeho zobrazenie postavy sa nedá prekonať.

režisér Scarface rebootu
Zdroj: screenrant.com

Režisér si prestavuje iný prístup

Mnoho fanúšikov, a vy zrejme medzi nimi, sa teraz škriabe na hlavách a pýta sa prečo sa o to vôbec pokúšať. Aspoň čiastočne na to môže odpovedať Luca Guadagnino, ktorý režíroval úspešnú drámu Daj mi tvoje meno. Teraz sa postará aj o Scarface remake a k danému materiálu má pomerne iný prístup. Toto povedal na margo toho, či remake nie je zbytočný:

„Pravdou je, že sa veľmi zaujímam o postavu Tonyho Montanu. On je príznakom amerického sna. A myslím, že tie filmy sú robené vždy na svoju dobu. Môj scarface dorazí 40 rokov po tom predošlom. Myslím, že je treba si uvedomiť, že nebude taký zásadný ako ten od Briana De Palmu. A dôležité je vidieť, že Tony Montana je archetypálny charakter.“

Guadagnino zároveň povedal, že chce, aby bol film šokujúci a hlavný predstaviteľ aktuálny. Toto sú veci, ktoré chce dosiahnuť okrem výborného scenára. Hovorí, že nechce žiadnu imitáciu, ale originálne a súčasné zobrazenie Tonyho Montanu. A tu sa teda dostávame k dohadu, ktorý koluje internetom. Ten hovorí o tom, že do úlohy hlavného (anti)hrdinu by mal byť obsadený Michal B. Jordan.

Scarface
Zdroj: onebauer.media

Kto by sa mohol zhostiť hlavnej úlohy?

Poznať ho môžeme ako syna jedného z najväčších súperov Rockyho Balbou, Creeda, pričom rolu stvárnil v rovnomennom filme. Vyznamenal sa aj v životopisne dráme Fruitvale Station. Najviac si ho však môžeme spojiť s postavou komplexného záporáka od Marvelu, Erika Killmongera. Ten sa postavil proti Black Pantherovi v roku 2018.

Takýto talentovaný herec by mohol skutočne priniesť odlišný pohľad na postavu, ako si to režisér predstavuje. Určite by do role vniesol dostatok svojho náhľadu a preto by bol iste po zohľadnení spomínaných faktorov viac ako vhodnou voľbou.

Michael B. Jordan
Zdroj: bond.trendolizer.com

Neľahká cesta plná zmien

V minulosti sa s postavou spájal hlavne Diego Luna, ktorý si zahral v Star Wars: Rogue One. To sa však nezrealizovalo a nie je to ani zďaleka jediná zmena pre film. Menili sa aj režiséri a scenáristi. Scenár mal napríklad napísať David Ayer, ktorý režíroval Suicide Squad. A s menom režiséra bol spájaný napríklad David Yates, ktorý sa postaral o neskoršie časti Harryho Pottera a teraz aj Fantastických zverov.

Scarface remake však teraz má svojho režiséra, ktorým je Luca Guadagnino. Dúfajme, že toto sa už meniť nebude. Vyzerá to tak, že nepôjde o zbytočnú prerábku, ako sa veľa ľudí obávalo. A ak by bol s projektom skutočne spojený aj Michal B. Jordan ako dohad hovorí, tak sa už teraz môžeme tešiť na výsledok.

Myslíte si, že bude Scarface remake stáť za to? Mal by podľa vás skutočne byť v hlavnej úlohe Michal B. Jordan? Váš názor nám nezabudnite povedať v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -