Čaká nás nové spracovanie filmu Zjazvená tvár. Režisér prezradil, čo nás čaká

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Nové spracovanie filmu Zjazvená tvár

Režisér Luca Guadagnino pripravuje niečo nové. Chce, aby film Zjazvená tvár (Scarface) dostal nové spracovanie, ktoré bude šokovať fanúšikov a hrdo si ponesie hodnotenie R. Už samotný film Zjazvená tvár bol remakeom filmu z roku 1932 (Luca Guadagnino tento projekt dokonca zastrešoval), no Luca si myslí, že prišiel čas znova sa ponoriť do tohto príbehu.

Snímka z roku 1982

V roku 1982 vznikol originál pod záštitou režiséra Biana De Palma. Hral v ňom svetoznámy Al Pacino postavu Tonyho Montanu, ktorý bol imigrantom z Kuby, no rýchlo sa prepracoval na čelo kriminálneho podsvetia v Miami. Okrem Al Pacina sme videli aj Michelle Pfeiffer v úlohe Tonyho priateľky a trofejnej manželky. Tento film napísal Oliver Stone a stal sa jedným z najkrvavejších filmov v histórii.

Film bol na svoju dobu veľmi explicitný a násilný, a tak si vyslúžil poriadnu dávku kontroverzie. Napriek tomu je to jeden z najznámenších a najhodnotnejších filmov kinematografie akčného žánru. Bol parodovaný v mnohých filmoch, seriáloch, videoklipoch a dokonca aj v počítačových hrách (GTA Vice City).

režisér Scarface rebootu
Zdroj: screenrant.com

Luca Guadagnino a jeho Zjazvená tvár

Najnovšie spracovanie je už v procese výroby. Scenáristami tohto počinu sú Joel a Ethan Coen. Zastrešuje ho spomínaný taliansky režisér Luca Guadagnino, ktorého okrem prvého filmu môžeme poznať aj z jeho adaptácie filmu Call Me By Your Name a z remakeu hororu Suspiria z roku 2018.

Guadagnino prezradil pre portál Collider, že chce vyvolať minimálne takú kontroverznú odozvu, akú mál film zroku 1982. Postavu Tonyho Montanu nazýva až archetypom a režisér tvrdí, že jeho diabolská nátura je symptómom snov imigrantov o dosiahnutí amerického sna. K pripravovanému filmu sa vyjadril nasledovne:

„Moja vlastná Zjazvená tvár príde 40 rokov po tej prvej. Myslím si, že dôležitým faktom pri týchto filmoch nie je to, že sú svieže a podstatné, ako bola verzia Briana De Palma. Dôležité je vedieť, že Tony Montana je archetypovou postavou. Dôležité aj je po A: Musí to byť skvelo spracované, scenár musí byť úžasný – a to aj je; po B: Náš Tony Montana musí byť  terajší. Nechcem nič imitovať; a po C: Tento film musí šokovať. Film Briana De Palma mal hodnotenie R, a tak chcem veľké R na svojom filme aj ja.

Všetci horíme nedočkavosťou, čo z tohto projektu bude. Myslím, že je bezpečné povedať, že nás čaká nový akčný krvák, ktorý sa zapíše do dejín. Scenár predsa píšu bratia Coenoví, ktorí sa neštítia realistických vyobrazení násilia vo filmoch. Tento film nebude nikto držať na uzde.

Tešíte sa na nové spracovanie filmu Zjazvená tvár? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -