Najlepšia hororová hra zadarmo? Dávajte pozor, nie každý má na toto žalúdok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Silent Hill hra

Po mesiacoch malých odhalení a špekulácií to konečne prichádza oficiálne. Počas prezentácie State of Play spoločnosť Konami oznámila, že prichádza nová Silent Hill hra. Ešte prekvapivejšie je, že samostatný spin-off s názvom The Short Message je ihneď dostupný aj na hranie, ako informovalo IGN.

Ide o moderný vstup do klasickej hororovej značky, ktoré sa odohráva v moderných dňoch. Odhalenia na internete hovorili o tom, že sa bude potýkať s väčším množstvom násilia, psychózy a dokonca sa dotkne aj tém samovraždy. Ako dokazuje trailer, ani jedno z nich neklamalo, ba čo viac, ukážka je ešte viac desivejšia, ako by mohol ktokoľvek predpokladať.

Hlavnou postavou je mladé dievča Anita, ktorá je nalákaná prostredníctvom internetovej spoločníčky Mayi, aby skúmala tajomný opustený komplex. Ten je známy ako Villa. V hre sa dostávame do pohľadu prvej osoby, kde budeme, často iba so svetlom zo smartfónu prechádzať naozaj desivými lokalitami.

Dostupná je už oddnes

Spoločnosť Konami pracovala na titule aj s nezávislou vydavateľskou spoločnosťou Hexadrive. Tá sa už preslávila zapojením do známej značky titulom Final Fantasy XV. Hru komentoval aj producent Motoi Okamoto, ktorý na PlayStation Blog napísal:

„Celú hru vydávame zdarma, takže ak ste nikdy predtým nehrali Silent Hill, dúfame, že využijete túto šancu na to, aby ste zistili o čom Silent Hill je“

Intenzívna hororovka je úplne zdarma

Naozaj, hra Silent Hill: The Short Message sa už dnes nachádza v PlayStation knižnici, kde je dostupná k voľnému stiahnutiu. Ak teda máte guráž a poriadnu dávku nervov, môžete si ju vyskúšať aj vy. Okamoto ďalej dodal, že hra pôvodne začala ako experiment, aby videli, kam sú až schopní zájsť. A takýmto spôsobom nakoniec prinášajú ultimátny hororový zážitok.

Nezabudlo sa ani na remake

Okrem toho, že bola oznámená nová Silent Hill hra, po jej boku sa nezabudlo ani na očakávaný remake titulu Silent Hill 2. Ten ešte v roku 2022 oznámila spoločnosť Bloober Team.

Teraz na ňu prinášajú nový trailer, ktorý perfektne ukazuje, ako sa môžu hráči vrátiť k starým známym prvkom, tento raz v novom, kvalitne vyzerajúcom šate. Bojový systém je plynulejší, grafika ešte pridá na intenzite. Zatiaľ však nevieme, kedy ho máme očakávať, dátum vydania nezverejnili.

Čo hovoríte na hru Silent Hill: The Short Message? Siahnete po tejto hororovke aj vy alebo sa vám zdá až príliš desivá? Ako sa vám pozdáva trailer na remake druhej hry? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -