O osude Silent Hill rozhodnete vy! Ascension bude interaktívnou hororovou sériou

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Október 2022 bol predčasnými Vianocami pre fanúšikov série Silent Hill. Japonské štúdio Konami oznámilo hneď niekoľko herných projektov vrátane remaku Silent Hill 2 či noviniek Silent Hill: Townfall a Silent Hill f. Oznámený bol aj vznik celovečerného filmu Return to Silent Hill a série Silent Hill: Ascension.

Silent Hill: Ascension dostal oficiálny trailer

Práve posledný menovaný projekt zo spolupráce Genvid Entertainment a Konami dostal oficiálny trailer spolu s priblížením konceptu. Ascension bude interaktívnou streamingovou sériou, v ktorej budú o osude príbehu a postáv rozhodovať sami diváci. Pripravených tak bude hneď niekoľko príbehových vetiev, podobne ako v hrách od Telltale Games alebo Supermassive Games.

Diváci po celom svete tak budú mať priamy a permanentný dopad na to, ktoré postavy prežijú – a ktoré nie – hrozivé udalosti v mestečku Silent Hill. Fungovať to môže podobne ako Twitch Plays Pokémon, úspešný interaktívny koncept na Twitchi. Ascension bol tiež oficiálne potvrdený ako kánon, teda riadna súčasť série Silent Hill, takže aj vy môžete navždy zmeniť jej chod. Dokonca ani sami vývojári tak nevedia, akým smerom sa tento príbeh vydá a ako skončí.

Rozhodovať budú diváci po celom svete

Interaktívna séria bude streamovaná na jej oficiálnej webstránke a niekoľkých, bližšie nešpecifikovaných zariadeniach. Zatiaľ to vyzerá tak, že Genvid a Konami chcú priniesť vlastnú natívnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej by diváci v reálnom čase na konzolách, počítačoch, smartfónoch a televízoroch rozhodovali o smerovaní príbehu.

„Sme radi, že môžeme porozprávať nový interaktívny príbeh na doposiaľ neprebádaných miestach spolu s novými postavami, ktoré sa predstavia fanúšikom vesmíru Silent Hill. Ste to vy, kto rozhodne o osude viacerých hlavných postáv, ktorý sa bude súčasne odohrávať po celom svete.“

Na projekte pracujú aj Bad Robot Games, herná divízia produkčnej spoločnosti JJ Abramsa, a Behaviour Interactive, ktorí stoja za vývojom Dead by DaylightMeet Your Maker. Presný dátum zatiaľ nepoznáme, o osude série sa však bude rozhodovať ešte neskôr tento rok.

Tešíte sa na interaktívny koncept série Silent Hill: Ascension a zapojíte sa do rozhodovania? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: gameinformer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -