Toto je TOP 10 najstrašidelnejších hier predošlej dekády. Na ktoré z nich sa odvážite?

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

TOP 10: Najlepšie hororové hry poslednej dekády

Dávnejšie sme vám priniesli TOP 10 najočakávanejších hier s otvoreným svetom roku 2020, ktoré si môžete pozrieť tu. Tentokrát sme si pre všetkých fanúšikov hororov prichystali článok, v ktorom nájdete tie najlepšie hororové hry za posledných 10 rokov. Po týchto hrách len tak jednoducho nezaspíte

10. Alien: Isolation (6. októbra 2014)

Alien
Zdroj: wall.alphacoders.com

Objavte skutočný význam slova strach v Alien: Isolation, hororovej hre postavenej do atmosféry neustáleho strachu a smrteľného nebezpečenstva. Pätnásť rokov po udalostiach z Votrelca, dcéra Ellen RipleyAmanda vstupuje do zúfalého boja o prežitie na misii za objavením pravdy stojacej za zmiznutím jej matky.

9. Alan Wake (14. mája 2010)

Alan Wake
Zdroj: Zdroj: wall.alphacoders.com
V tejto vzrušujúcej hororovej hre preberáte úlohu Alana Wakea, autora bestsellerov, ktorý uniká do malého mestečka zotaviť sa z tajomného zmiznutia svojej snúbenice. Odohrávajúca sa v zdanlivo pokojnom mestečku Bright Falls, štát Washington, vás hra Alan Wake vtiahne do intenzívneho a expanzívneho filmového sveta.

8. Dead Space 2 (25. januára 2011)

Dead Space 2
Zdroj: wall.alphacoders.com

V hlavnej úlohe Dead Space 2 sa opäť predstavuje Isaac Clark a rasa Necromorf. Príbeh druhého dielu sa odohráva 3 roky po udalostiach z jednotky, pričom sa tentokrát neodohráva na vesmírnej lodi, ale na husto obývanej kozmickej stanici. Tá je ďalším miestom napadnutým mimozemskou infekciou, vďaka ktorej sa obyvatelia začnú premieňať na hrôzostrašné monštrá.

7. Layers of Fear (16. február 2016)

Layers of Fear najlepsie hororove hry
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hra ponúka psychedelický a hororový zážitok z pohľadu prvej osoby. Sústreďovala sa hlavne na príbeh a preskúmavanie prostredia. Vžijete sa do kože maliara, ktorý sa snaží dokončiť svoj obraz, no pri tom zažíva výplody jeho narušenej psychiky.

6. Until Dawn (25. augusta 2015)

Until Dawn
Zdroj: youtube.com

Hra Until Dawn obsahuje všetky prvky, ktoré by ste očakávali od obľúbených teenagerských hororov. Scenár, ktorý je vtipný, sexy a desivý, krásne mladé postavy, izolovanú lokalitu, nevyspytateľného vraha, temné tajomstvo a samozrejme, dôležitý zvrat. Jedna noc, osem teenagerov, osamotená hora a výročie záhadnej smrti ich priateľa. Čo sa môže pokaziť?

5. The Evil Within (14.  októbra 2014)

najlepsie hororove hry The Evil Within
Zdroj: wall.alphacoders.com

Od tvorcov slávnej série Resident Evil prichádza The Evil Within – stelesnenie čistého hororového boja o prežitie. Prežite znepokojivú realitu pri snahe vyslobodiť sa zo zvrátených miest, ktoré môžu existovať len v tých najstrašnejších svetoch. Čeľte zvráteným monštrám a pocíťte skutočný teror, posilnený napínavým osvetlením a animáciami, ktoré sú dosiahnuté pomocou upraveného id Tech 5 enginu.

4. Resident Evil 7 (24. januára 2017)

Resident Evil 7
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hra Resident Evil 7 určila nový kurz pre sériu Resident Evil, pri tom sa vracia ku koreňom. Zosobňuje ikonické herné elementy prieskumu a napätej atmosféry, ktorá po prvýkrát označila žáner hororových hier o prežitie pred dvadsiatimi rokmi. Resident Evil 7 doručuje znepokojivo realistický zážitok, ktorý definuje celú budúcu éru v hororových hrách.

3. Amnesia: The Dark Descent (8. septembra 2010)

Amnesia
Zdroj: sector.sk

Hororový počin autorov úspešnej Penumbry, ktorý vás zavedie do temných chodieb strašidelného hradu, odkiaľ niet cesty von. Vaša najhoršia nočná mora vám nedovolí sa prebudiť. Všade desiatky míľ chladných chodieb, tma a škrípajúce zvuky. Jediná cesta k možnej záchrane vedie do ešte desivejšej temnoty, čím ďalej tým bližšie k neznámej beštii, ktorá je vám v pätách.

2. Outlast (4. septembra 2013)

Outlast najlepsie hororove hry
Zdroj: wall.alphacoders.com

Outlast sa odohráva sa v horách v Colorade, konkrétne v blázinci Mount Massive. Dlho opustený domov pre mentálne chorých bol nedávno znovu otvorený za pomoci oddelenia charity a výskumu medzinárodnej spoločnosti Murkoff Corporation. Po získaní tipu sa nezávislý novinár Miles Upshur vláme do zariadenia a to čo odhalí kráča na tenkej hrozivej línii medzi vedou, vierou, prírodou a niečím úplne iným.

1. P.T. (12. augusta 2014)

Outlast
Zdroj: wall.alphacoders.com

Presne tak. Prvé miesto v rebríčku najstrašidelnejších hororových hier si u nás zaslúžil jednoznačne Playable Teaser od Konami. Hra neskončila šťastne a bohužiaľ bola zrušená. Išlo o pokračovanie populárnej série Silent HillSilent Hills. Pre všetkých fanúšikov to bola veľká rana no aj keď sa nejedná o celú hru, ale iba o demo, P.T. patrí medzi najstrašidelnejšie hry vôbec.

Sú toto ja podľa vás tie vôbec najlepšie hororové hry za posledné roky? Alebo sme na niektorú zabudli? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: progamingshop.sk, watchmojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -