Resident Evil čakajú veľké zmeny a hráči sú už teraz zhrození

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Veľké zmeny v sérii Resident Evil

Séria Resident Evil možno naberie celkom nový smer. Naznačuje to herný insider Dusk Golem, ktorý hovorí, že nový diel známej značky sa bude odohrávať v otvorenom svete. Doposiaľ boli všetky diely série zasadené buď do uzavretého priestoru alebo semi-otvoreného sveta, čo však chcú vývojári novým 9. dielom zmeniť.

Známy herný insider Dusk Golem, ktorý sa v minulosti osvedčil viacerými presnými informáciami, hovorí, že Resident Evil 9 sa bude odohrávať v otvorenom svete. Hra má byť postavená na rovnakom engine RE Engine ako práve vydané RPG Dragon’s Dogma II.

Insider vysvetľuje, že Capcom má vo zvyku schvaľovať svoje hry v trojiciach. V minulosti štúdio dalo napríklad naraz zelenú hrám Resident Evil 7, Resident Evil 2 a Devil May Cry 5. Do novej trojice teraz patrí Dragon’s Dogma II, Monster Hunter Wilds a Resident Evil 9, pričom všetky tri majú byť postavené na práve RE Engine. Nový engine Capcomu predstavil bohaté možnosti v otvorenom svete a práve na tejto technológii má byť postavený aj pripravovaný nový diel.

Resident Evil: Infinite Darkness recenzia
Capcom

Ohlasy sú skôr negatívne

Správu nateraz treba brať s rezervou, nový diel Resident Evil nebol ešte ani potvrdený. Faktom však je, že insider Dusk Golem sa ukázal ako spoľahlivý informácií, najmä v oblasti hororových hier. Jednou z jeho významných predpovedí boli napríklad detaily o hre Silent Hill: The Short Message, ktoré prezradil ešte pred oficiálnym oznámením od spoločnosti Konami. Osvedčili sa však aj viaceré ďalšie správy, ktoré Dusk Golem priniesol v predstihu.

Správa zasadení kultovej hororovej série do otvoreného sveta bola medzi hráčmi prijatá veľmi rozpačito. Opäť sa ukazuje, že na sociálnych sieťach sa skôr kritizuje ako chváli, keďže plány vývojárov sa stretli skôr s kritikou ako pozitívnymi ohlasmi.

Resident Evil Village
Zdroj: Capcom

Jednej skupine hráčov sa myšlienka otvoreného sveta vôbec nepozdáva, ďalšia sa bojí, že sa z nového Resident Evil stane len ďalšia tuctová hra s dôrazom na mikrotransakcie. Séria doposiaľ skvele fungovala tak, ako je a mnohí na takto zásadnú zmenu vôbec nevidia dôvod.

Niektorí nespokojní hráči zasa otvorene vyjadrujú obavy nad tým, že z Capcomu sa stáva druhý Ubisoft, ktorý je dôrazom na mikrotransakcie vo svojich tituloch známy. Mikrotransakcie sú, nakoniec, terčom veľkej kritiky aj pri čerstvo vydanom Dragon’s Dogma II.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Otvorený svet je dobrý pre chlapcov čo lubia GTA a podobné ťukačky… V resident evil platí nechať sa zahnať do kúta lebo stena neublíži to každý hráč RE vie nech ide ktorúkoľvek časť a keď hru prejde hráč tak má radosť že zvitazil možno porazil všetky monštrá

  2. Otvorený svet znamená, že ho treba niečím zaplniť a to znamená kopu roboty, taktiež to môže skončiť ako v Assasinovi kde je tisíc otázničkov a 90% o hovne, plus ako chce capcom rozprávať nejaký ucelený príbeh, keď každý hráč bude úplne inde a bude robiť úplne iné veci, aby značku z tým ich otvoreným svetom nezabili, podla mňa sa to k tejto značke absolútne nehodí, slušia jej váčšie lokácie, ale nie hento, uvidíme ako to dopadne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -