Filmová bomba. Kultový akčný trhák dostane pokračovanie, vrátia sa aj hlavní herci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Pokrvní bratia dostanú nový film

Dnes už kultový film z roku 1999 sa vráti v novej podobe. Po rokoch rozhovorov o seriálovej odnoži či ďalšom pokračovaní teraz Deadline potvrdzuje, že Pokrvní bratia dostanú ďalší film. Nemá ísť o priame pokračovanie, isté však je, že do hlavných úloh sa vrátia obaja herci.

Pôvodná snímka predstavila príbeh dvoch bratov, Connora a Murphyho MacMansucovcov. Zahrali si ich Norman Reedus a Sean Patrick Flanery. So svojím otcom (Billy Connolly) sa vrátili zo Spojených štátoch do rodného Írska, ich tichý a mierumilovný život však netrval dlho. Ich starý známy je brutálne zabitý mafiou, pričom vraždu vraždu niekto snaží hodiť na nich.

film pokrvní bratia
Zdroj: tmdb.org

Akciou, drsnosťou a humorom získal kultový status

Dvojica sa vracia do Bostonu, aby očistila svoje meno a našla pomstu, pritom likviduje svojich nepriateľov bez ľútosti, avšak s náboženským presvedčením. Film tak mal hromadu kvalitnej akcie, nejednu drsnú scénu, ale aj zaujímavý spôsob rozprávania príbehu a čiernohumorné hlášky. To sú dôvody prečo si získal svoj nesmrteľný status.

Režisérsky sa o film postaral vtedy debutujúci režisér Troy Duffy. V roku 2009 priniesol pokračovanie, ktoré síce diváci chvália, nezískalo však už taký úspech ako jednotka. V roku 2013  Duffy oznámil, že chystá seriál s podtitulom Origins, ktorý by sa pozrel na začiatok práce tejto súrodeneckej dvojice. Od neho však tvorca upustil a momentálne sa venuje tvorbe kníh a komiksov o ich ďalších osudoch. Záujem o návrat na režisérsku stoličku nemá.

pokrvní bratia norman reedus sean patrick flanery
Zdroj: tmdb.org

Postavia sa za neho tvorcovia Johna Wicka

Režisér novej snímky sa tak bude ešte len hľadať, vieme však, kto za filmom stojí produkčne. Postará sa oň spoločnosť Thunder Road Pictures, ktorá priniesla aj sériu John Wick. Onedlho pod ich hlavičkou príde podobne ladený Opičí muž.

Spojili sa so spoločnosťou Dragon Films, ktorá dala najavo, že nechce priame pokračovanie, ale akési znovupredstavenie celého príbehu. V každom prípade je však naspäť ústredná dvojica – Reedus, ktorého môžeme poznať z The Walking Dead aj Flanery, ktorého sme naposledy videli v horore Nefarious.

Potešilo vás, že Pokrvní bratia dostanú nový film? Máte radi ten pôvodný a tiež má u vás kultový status alebo o ňom počujete prvý raz? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: deadline.com; ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -