Blue Beetle je podľa režiséra zamýšľaný ako trilógia. Dáva mu teraz James Gunn túto možnosť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vznikne trilógia Blue Beetle?

August bude patriť v kinám novému, neopozeranému hrdinovi z DC. Režisér Angel Manuel Soto prinesie príbeh mladého chlapca Jaimeho Reyesa, ktorý prostredníctvom mimozemskej technológie dostane oblek s neobyčajnými a neuveriteľnými schopnosťami. Jeho tvorca teraz prezradil, že Blue Beetle bol od začiatku zamýšľaný ako trilógia a vraj mu dáva nový šéf štúdia nádej na to, že sa to môže stať.

Soto povedal, že je absolútne hrdý na to, čo s celým tímom spravili pre tento film. V nedávnom rozhovore pre Total Film sa vyjadril, že jeho myseľ bola vždy nastavená tak, že budú (aspoň) dva ďalšie. Jednoducho, predstavuje si klasické stavanie príbehu s tromi dejstvami, pričom prvý film má byť „prvé dejstvo zo ságy“.

blue beetle zrušený
Zdroj: geek-network.com

Minulosť DC nemôže diktovať jeho smerovanie

Dokonca hovoril aj o tom, že si myslí, že to bude možné. Pokračoval:

„Sme súčasťou univerza, súčasťou sveta, súčasťou plánov. kde sa tvorí budúcnosť DCU. Ale nie sme viazaní filmami z minulosti. Áno, náš film je vo svete, kde existujú superhrdinovia. Ale to neznamená, že určitá udalosť, určite spojenectvá či isté veci z minulosti môžu diktovať, kam smeruje náš film.“

Povedal, že mu väčšiu nádej na to, že sa to môže stať, dodáva aj šéf štúdia. Tým sa po novom stal James Gunn, ktorý v podstate celé filmové univerzum reštartoval. Uviedol však, že Blue Beetle bude „prvou postavou DCU“. Teda DC Universe, ako sa nový svet volá.

Blue Beetle
Zdroj: collider.com

Herec v hlavnej úlohe je ešte sebavedomejší

Podobný náhľad má aj herec Xolo Maridueña (Cobra Kai), ktorý tu hrá hlavnú rolu. Aj napriek tomu, že jeho vyjadrenia pôsobia až namyslene a prehnane, na konci zostáva realistický. Povedal:

„Či dostaneme jeden film alebo tri – ak to dokážeme ku**a zapasovať s tými Justice League sračkami, tak ich môže byť aj deväť. Sme pripravení. Za mňa sme s Angelom [režisérom] a celým tímom s týmto filmom nakopali zadky. Ale všetko závisí od čísel.“

„Všetko závisí od čísel“

Presne tak, či bude Blue Beetle trilógia alebo dostane čo i len jediné pokračovanie, závisí od toho, ako sa mu bude dariť v kinách. Zdá sa, že na tomto poli aktuálne nie sú filmy podľa DC komiksov práve na koni. Nízke tržby z Black Adama spôsobili, že Dwayne Johnson chcel tento svet úplne vyškrtnúť a momentálne sa ani cez veľké navnaďovanie nedarí ani Flashovi.

Uvidíme však, ako to pôjde s týmto hrdinom. Ľudia sa opäť rozdeľujú – istá skupina je veľmi zvedavá na mladého Jamieho so skarabom (a istú kombináciu akčného filmu, komédie a hororových prvkov), iní zase vytýkajú, že sa snažia napodobniť iné, úspešnejšie postavy. Všetko však ukáže až uvedenie v kinách, ktoré je naplánovaná na 18. augusta.

Myslíte si, že by tento film mohol prelomiť neúspechy DC v kinách? Mohol by Blue Beetle zarobiť dostatok, aby sa z neho stala trilógia? A patríte vy k skupine, ktorá sa na film teší? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -