Šialený reálny príbeh Dumb Money dokazuje, že aj film o cenných papieroch môže byť zábavný!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Dumb Money

Prichádza trailer na film Dumb Money, ktorý je neuveriteľným príbehom z prostredia cenných papierov. Kým začnete nudou zívať, počkajte – hovorí o obyčajnom chlapíkovi, ktorý zbohatol nepravdepodobnou cestou. Investoval do akcií obchodu z videohrami. Jeho malý krok poštval proti nemu miliardárov a prevrátil ich svet naruby.

Ako hovorí oficiálna synopsa, ide o ultimátny boj Dávida proti Goliášovi. Zameriava sa na skupinu kamarátov, ktorí premenili GameStop, sieť obchodov z hrami v nákupných centrách, na jednu z najviac žiadaných spoločností sveta. V strede všetkého je jeden bežný muž menom Keith Gill, ktorého si tu zahrá Paul Dano.

Obyčajný chlapík bohatne na akciách obchodu s hrami

Jedného dňa sa rozhodol, že svoje životné úspory začne investovať na burze. Postoval o tom na sociálnej sieti a jeho príspevky zažili obrovský boom. Nebolo treba dlho čakať, kým ich popularita vystrelila natoľko, že vzrástla aj cena samotných akcií. Lenže to, že obyčajní ľudia bohatnú, naštve najmä tých, čo už peniaze majú. Proti Keithovi a jeho kamarátom tak čoskoro stoja veľkí boháči, ktorých si zahrajú Seth Rogen, Nick Offerman alebo Vincent D’Onofrio.

Situácia sa tak stáva poriadne šialenou a najlepšie sa dá iste popísať najčastejšie hovorenou vetou z ukážky. Stávame sa svedkami pribúdajúch miliónov na bežné účty a ťažkého uvedomovania si a uverenia tomu, že niekto zbohatol. A tu sny o športových autách naozaj môže byť naplnené…

dumb money
Zdroj: variety.com

Poštve proti sebe miliardárov

Réžiu si zobral na starosť Craig Gillepse, ktorého môžeme poznať ako autorov snímok Ja, Tonya alebo Cruella. Do svojho nového filmu podľa skutočných udalostí našiel aj vynikajúce obsadenie. Zo skupiny kamarátov hlavného hrdinu ešte môžeme vidieť Petea Davidsona alebo Sebastiana Stana, jeho manželku si zahrá Shailene Woodley

Ďalej sa tu objavia America Ferrera, Dane DeHaan, Clancy Brown, Anthony Ramos, Kate Burton, Christina Brucato, Deniz Akdeniz, Talia Ryder, Myha’la Herrold, Larry Owens či Rushi Kota. Premiéra filmu je v USA naplánovaná na 20. októbra 2023.

Chytil trailer na Dumb Money aj vás? Ste zvedaví na príbeh chlapíka, ktorý zbohatol na akciách obchodu s hrami? A čo hovoríte na obsadenie filmu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -