Ridley Scott oficiálne potvrdil, že natočí film Gladiátor 2. Kedy na ňom začne pracovať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Ridley Scott potvrdil, že vznikne Gladiátor 2

Uznávaný a na viacerých Oscarov nominovaný režisér Ridley Scott (Blade Runner, Kráľovstvo nebeské) určite má na čom pracovať, no v pláne už má ďalší projekt – film Gladiátor 2. Oficiálne potvrdil, že do kín tento film prinesie a predstaví tak pokračovanie jeho úspešného hitu z roku 2000.

Tento rok uvidíme ešte dva jeho projekty. Dva týždne nás delia od premiéry veľkolepej historickej drámy Posledný súboj, kde sa proti sebe postavia Matt Damon a Adam Driver. Iba mesiac na to nadviaže životopisnou drámou Klan Gucci, tiež s Driverom a Lady Gagou v hlavných úlohách.

Zdroj: mentalfloss.com

Prequel k Votrelcovi aj film o Napoleonovi

Okrem toho pracuje aj na rozširovaní svojej značky okolo Votrelca. Posledný film Votrelec: Covenant bol prijatý rozporuplne, avšak aj ďalší film bude z prequelovej série (a nie pokračovanie, ako si niektorí mysleli). Pritom sa stále orientuje na historické filmy, keď sa chystá priniesť film o najväčšom dobyvateľovi francúzskych dejín – Napoleonovi Bonaparte.

Snímka má názov Kitbag a objavia sa v nej Jodie Comer (s ktorou pracoval na Poslednom súboji) a Joaquin Phoenix (ním dlhoročne obsadzovaný herec, ktorý hral CommodaGladiátorovi). A práve po skončení nakrúcania tejto snímky sa vrhne na prípravy pokračovania Gladiátora, ako uviedol v rozhovore pre magazín Empire:

„Už píšem ďalšieho Gladiátora. Takže keď skončím s Napoleonom, gladiátori sú pripravení ísť.“

Ridley Scott už pracuje na filme Gladiátor 2

Výborná správa pre všetkých fanúšikov je, že scenár je už v príprave. Informáciu potvrdil aj producent prvého filmu Doug Wick. Ten by bol ale s prípravami podstatne opatrnejší. Vyjadril sa, že sa snažia dať toho na papier čo najviac, ale všetci, čo pracovali na pôvodnom filme, sa snažia, aby to nebolo len lacné vykrádanie a aby pokračovanie nežilo v tieni pôvodného filmu.

Keď chcú priniesť novú adaptáciu, tak je to veľkou výzvou. Musia naplniť očakávania fanúšikov a priniesť im niečo, na čo sú zvyknutí, ale zároveň priniesť niečo nové a svieže – jednoducho novú inkarnáciu príbehu. A samozrejme do toho nenahráva ani fakt, že hlavná postava je mŕtva. Kým však majú Ridleyho na palube, tak Wick verí, že všetko bude mať svoje miesto a dobre do seba zapadne.

Zdroj: designmynight.com

Kto sa z pôvodného filmu nevráti?

Je teda veľmi dobrou správou, že Gladiátor 2 je v správnych rukách a vracia sa aj štáb, ktorý pracoval na prvej časti. Aspoň teda jeho väčšina – pretože podľa vyjadrenia producenta to vyzerá tak, že Maximus Decimus a jeho predstaviteľ Rusell Crowe v druhej časti vystupovať nebude. Ale na definitívne potvrdenie je skoro a uvidíme, čo nám ešte odhalia filmári.

Páči sa vám potvrdenie informácie, že vznikne pokračovanie Gladiátora, alebo si myslíte, že je film unikátny a má si zachovať svoje čaro? Na ktorý z nadchádzajúcich projektov Ridleyho Scotta sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -