Trailer na chystaný film Paula Thomasa Andersona, Licorice Pizza, úplne dýcha atmosférou 70. rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Licorice Pizza

Vybrané kiná v USA už mali možnosť vidieť trailer na film Licorice Pizza, pre širokú verejnosť sa dostal na internet až teraz. Režisér Paul Thomas Anderson v ňom perfektne vystihol atmosféru Los Angeles a okolia v 70. rokoch. Okrem toho však veľmi pekne zobrazuje neľahký, ale úsmevný vzťah medzi mladými ľuďmi.

Konkrétnejšie sa bude snímka odohrávať v San Fernando Valley, kde sa odohrával aj zrejme najznámejší počin uznávaného režiséra, Hriešne noci. A práve tým sa film do istej miery podobá (teda, ak by ste k tomu ešte chceli pridať trochu Skrytej vady). Celým trailerom nás pritom ešte sprevádza song „Life on Mars“ od Davida Bowieho. Jednoducho, zobrazená éra z toho len tak srší.

Mladá herecká hviezda a jeho prvá romanca

Príbeh sa sústredí na študenta strednej školy, ktorý je zároveň slávnou mladou filmovou hviezdou. Hrá ho Cooper Hoffman, syn zosnulého Phillipa Seymoura Hoffmana. V časoch, keď s ním najviac máva puberta, stretne mladé dievča (Alana Haim), čo nemôže viesť k ničomu inému ako k peknému, ale chaotickému, komplikovanému a zaujímavému vzťahu.

Okrem toho je dobrým priateľom s producentom (podľa skutočnej osoby) Jonom Petersom. Bol aj manažérom Barbry Streisand (a veľmi, naozaj veľmi si dal záležať na tom, aby sa jej meno vyslovovalo správne). Stál aj za filmovým spracovaním jej verzie Zrodila sa hviezda. Úsmevné na tom je, že práve túto postavu hrá Bradley Cooper, ktorý stvárnil jednu z hlavných úloh v najnovšom spracovaní tohto muzikálu.

Licorice-Pizza-poster
Zdroj: collider.com

Atmosféra 70. rokov výborne vystihnutá

Okrem týchto doplní herecké obsadenie aj Maya Rudolph, John C. Reilly, Skyler Gisondo, Benny Safdie, Tom Waits, Sean Penn, a Christopher Walken. Vidíme, že južná Kalifornia v 70. rokoch má skvelé herecké zastúpenie.

Film sa mal pôvodne volať Soggy Bottom, ale takmer každý fanúšik bol radšej za názov, ktorý sme dostali potom. Odkazuje totiž na názov siete nahrávacích štúdií a predajne platní. A názov si nevybrali náhodou – podľa počtu kúpených nahrávok ste dostali buď zdarma pizzu alebo pelendrek (licorice).

Licorice-Pizza-
Zdroj: variety.com

Dočkáme sa ho počas sviatkov

Trailer na Licorice Pizza ukazuje, že opäť po čase dostaneme aj veľmi citlivo zobrazený coming-of-age príbeh aj z éry 70. rokov. Väčšina snímok sa totiž zameriava skôr na dekádu potom. Paul Thomas Anderson, režisér a scenárista, nás však berie ešte viac do histórie, do zlatej éry Ameriky. Jeho snímka má mať celosvetové vydanie počas vianočných sviatkov (najviac pravdepodobne 25. decembra).

Ako sa vám pozdáva najnovší film Paula Thomasa Andersona? Zobrazuje podľa vás vhodne neľahkú dobu dospievania a búrlivú dobu minulého storočia? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -