Režisérka všetkých zaskočila. Povedala, či bude pokračovať minuloročný hit Barbie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Vznikne nakoniec Barbie 2?

Viac ako pol roka od premiéry pôvodného filmu to vyzeralo, že Barbie 2 nikdy nevznikne. Zamietala ho režisérka Greta Gerwig aj hlavná herecká predstaviteľka Margot Robbie. Portál Screen Rant však teraz priniesol vyjadrenie tvorkyne prvého filmu po oscarovej noci, v ktorom poskytuje nečakanú aktualizáciu. Vrátime sa predsa do plastikového sveta bábik od Mattela?

Barbie mala premiéru minulý rok v júli a bola hitom nielen u fanúšikov, ale aj komerčný úspechom. Ide o jeden z najzárobkovejších filmov minulého roka a v našich kinách dokonca najsledovanejším. Získal si nomináciu na 8 Oscarov, počas rozdávaní ocenení však pohorel. Získal iba jedinú zlatú sošku, aj to za Najlepšiu originálnu pieseň, ktorú priniesla Billie Eilish.

Barbie
TMDB

Režisérka prináša nečakanú aktualizáciu

Režisérka však aj toto považuje za mimoriadny úspech. Doteraz bola proti pokračovaniu, pretože tvrdila, že filmom bolo povedané všetko, čo malo byť povedané. Po noci počas udeľovania cien však zmenila svoj postoj. Vanity Fair organizovalo po ceremónii afterpárty, na ktorej nechýbali ani novinárske rozhovory.

Reportér Baz Bamigboye z Deadline mal možnosť rozprávať aj s Gerwig, režisérky sa spýtal na prípadne pokračovanie. Najprv povedala, že sa „tomu nebráni“, potom však svoje tvrdenie rozvinula. Uviedla:

„Neodmietam túto myšlienku. Chcem to spraviť.“

Presvedčí na návrat aj Margot Robbie?

Zatiaľ však nie je jasné, ako by sa chopila pokračovania. Otázkou zostáva, či by dokázala prehovoriť aj Margot Robbie, ktorá bola zásadne proti druhému filmu. Stále je však možnosť zamerať sa na inú hlavnú hrdinku. Ak sa však režisérka rozhodne pre druhý film s Barbie, nebude to zrejme tak skoro. V prvom rade povedala, že ak má film prísť, musí cítiť, že má ten správny nápad.

Druhým dôvodom na neskorší príchod je, že je Gerwig aktuálne upísaná inému projektu. Netflix pripravuje nové spracovanie série Kroniky Narnie, pri ktorom by chceli priniesť adaptáciu všetkých siedmych kníh. Režisérka má podpísanú dohodu na prvé dva z nich.

Pozreli by ste si radi film Barbie 2 alebo by podľa vás nemal vzniknúť? Myslíte si, že by mohla režisérka znovu presvedčiť aj hlavnú hereckú predstaviteľku? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -