Odhalil nám trailer Snyder Cutu tajne siedmeho člena Justice League?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Siedmy člen Justice League?

Na udalosti DC FanDome sme dostali nové ukážky z filmu Justice League, respektíve pôvodnej vízie od režiséra Zacka Snydera. Preto sa nadchádzajúci projekt označuje aj ako Snyder Cut. Ukázal nám, čo všetko sme vo verzii pre kiná nemohli vidieť a odhalil zábery, na ktoré sa môžeme tešiť. Je medzi nimi tajne vsunutý aj siedmy člen Justice League?

Ešte v roku 2017, keď mala ísť komiksová adaptácia prvý raz do kín, sa objavili plagáty, ktoré hlásali Zjednoťte siedmich. Fanúšikov to zanechalo mierne zmätených, čím odkazujú na tú sedmičku, keďže má tím iba šiestich členov. Nové zábery však chýbajúceho člena mohli odhaliť, aj keď nie tak, aby ho ľudia hneď na prvý pohľad identifikovali.

Zase v tom hrá rolu Martha?

V záberoch sa treba zamerať na čas 1:03. Lois Lane tu otvára dvere a je uvítaná usmievajúcou sa Marthou Kent. Prečo by bola takáto scéna natoľko dôležitá, že by bola zahrnutá medzi novými zábermi z filmu? Žeby jedna z nich bola členkou tímu? No, môžeme s istotou povedať, že Lois to nebude.

Pri Marthe by to bolo ale otáznejšie. Nehovoríme však samozrejme o tej Marthe, ktorú by obecenstvo čakalo. V roku 2019 Zack Snyder zverejnil časti scenára a popisy scén, ktoré boli vystrihnuté z verzie pre kiná. A práve toto by mohla byť jedna z nich. V nich prichádza Martha skontrolovať Lois a utešiť ju po smrti Supermana.

justice league martha
Zdroj: dcextendeduniverse.fandom.com

Keď však Lois opúšťa scénu, Martha sa premení na postavu menom J’onn J’onzz. Ten je skôr známy ako Martian Manhunter, ktorý je v komiksoch dlhodobým členom tejto skupiny. Je to mimozemský utečenec, ktorý sa skrýva na Zemi už celé storočia. Skrýva v sebe obrovskú silu a v podstate sledoval celý vývoj metaľudí, kým sa rozhodol pridať sa na ich stranu.

Ako dlho je už siedmy člen Justice League v DC univerze?

Na konci tejto scény by sa postava zmenila na svoju civilnú verziu, generála Swanwicka. Ten vystupoval aj vo filmoch Batman v Superman a dokonca aj Muž z ocele. To by len potvrdzovalo teóriu, že Martian Manhunter sa vyskytuje v DCEU skrytý už od tohto filmu. Takto by sa nám mohol ukazovať ďalší člen Justice League bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Nie je úplne vylúčené, že túto scénu skutočne uvidíme. Pôvodný film bol totiž rozdelený do štyroch samostatných hodinových častí ako televízna miniséria. Za tento čas by mohlo dostať niekoľko postáv viac priestoru, a to teda aj vrátane nových. Bol by to zároveň prvý raz, čo sa J’onn J’onzz objaví na obrazovkách.

martian manhunter
Zdroj: cbr.com

V štvordielnej minisérii uvidíme dosť

Snyder nám dal na vedomie, že v centre rozprávania príbehu bude Cyborg (Ray Fisher). Okrem neho je v tíme Aquaman (Jason Momoa), Flash (Ezra Miller) a jeho ústrednú trojicu tvoria Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot) a Batman (Ben Affleck). Svoje sily budú musieť spojiť proti Steppenwolfovi a dokonca Darkseidovi.

Medzi nepriateľmi sa objaví aj Lex Luthor (Jessie Eisenberg). Ďalšími postavami sú Lois Lane (Amy Adams) a Marthu Kent (Diane Lane). Chýbať nebude ani Batmanov komorník Alfred (Jeremy Irons) a zástupca detektívov Gothamu, komisár Gordon (J.K. Simmons). Či sa teda nakoniec ukáže aj ďalší člen, alebo pôjde len o premyslený easter egg, sa budeme môcť presvedčiť v minisérii budúci rok na HBO.

Myslíte si, že sa naozaj ukáže siedmy člen Justice League? Využijú danú scénu z pôvodného scenára? Dajte nám vedieť vaše dojmy do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -