Keanu Reeves by sa rád objavil ako jeden z členov X-Menov. Čo mu v tom podľa vlastných slov bráni?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Keanu Reeves ako X-Men?

Keanu Reeves je fanúšikmi obľúbený, dokonca až miestami velebený. Výbery úloh sú pre neho v poslednom čase viac, ako skvele padnúce, a dokonca podľa neho vytvorili aj postavu vo videohre, ktorú nahovorí. Pôjde o chystaný Cyberpunk 2077. V nedávnom rozhovore s podcasterom SiriumXM sa ale vyjadril, že by si rád zahral aj jednu zaujímavú úlohu. Keanu Reeves by chcel byť súčasťou série X-Men.

Bol by to len logický krok, keďže sa jednak značka presunula pod Disney, čím má na ňu opäť nárok Marvel a na druhú stranu s ňou po dlhoročnej kariére po peknej rozlúčke skončil Hugh Jackman. Ide teda samozrejme o ikonického Wolverina. Reeves má ale podľa vlastných slov s jeho pôsobením v sérii jeden problém. Vyjadril sa k tomu takto:

„Za mňa môžem povedať, že som chcel vždy hrať Wolverina. Ale už je neskoro. Postava už bola skvele stvárnená a som s tým úplne v poriadku.“

Je už na rolu starý?

To, že má pocit, že je na postavu neskoro kvôli jeho veku nemusí byť prekážkou. Nehovoríme o populárnom internetovom mýte, že je Keanu v skutočnosti nesmrteľný a žije už storočia. Hovoríme o tom, že aj vo svojom veku 55 rokov ešte skvele zvláda akčné scény aj kaskadérske kúsky, o čom svedčí jeho séria John Wick.

John Wick 5
Zdroj: slashfilm.com

Je pravda, že Jackman s rolou začal o 23 rokov mladší. Pôsobil v úlohe dlhé roky a dal jej plnohodnotné zbohom. Avšak aj v komiksoch samotných existuje viacero foriem a verzií Logana, takže by určite nebol problém vybrať niektorú z nich pre Marvel univerzum, ktorá by hercovi sadla.

Pravdou je aj to, že bol zrejme v najlepšej forme na prelome storočí, kedy vznikala séria Matrix. Avšak aj tá chystá teraz svoje štvrté pokračovanie, takže sme si viac ako istí, že tam stále dokáže svoje schopnosti. Okrem akčných značiek prinesie onedlho aj pokračovanie filmu Bill a Ted, v ktorom opäť budú dvaja pomýlení chlapíci zachraňovať svet hudbou.

bill and ted trailer
Zdroj: imdb.com

Ďalšie preferencie fanúšikov

Ak sa však sám Keanu Reeves necíti ako X-Men Wolverine, tak je voľba samozrejme na ňom. Otázkou ale zostáva, kto si ďalej obľúbeného (anti)hrdinu s adamantiovou kostrou zahrá, keď sa dostane do MCU spolu s ostatnými mutantmi? Fanúšikovia si stále želajú, aby sa Jackman objavil aspoň na malú chvíľku, alebo si strihol aspoň cameo. Žeby aspoň v Deadpoolovi, ak vôbec vznikne?

Populárna voľba pre fanúšikov bol kedysi herec Kit Harrington. Toho môžeme poznať ako Jona Snowa zo seriálu Hra o tróny. Herec sa ale očividne už presadil, pretože si už vo svete Marvelu získal rolu. Nebude teda divokým outsiderom, ale mystickým Black Knightom, keď sa bude opäť oháňať mečom vo filme Eternals.

Kit Harrington
Zdroj: kafeinsiz.com

Ďalšou z volieb z radov divákov bol napríklad aj Jon Bernthal. Drsný výzor by na postavu sadol, avšak herec tiež už akosi pôsobí v Marveli. Zahral si totiž Punishera v jednom zo seriálov od Netflixu. A on sám sa vyjadril, že by rád pokračoval v roli Franka Castla. Dvere sa totiž nechávajú otvorené, a ak by sa Defenderi objavili v MCU, tak vieme, kto bude Punisher.

Keanu Reevesa teda s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme ako Wolverina. Nemusíme ale zúfať, pretože ho čaká dostatok rolí, v ktorých sa môže ukázať. Chystané sú ďalšie dve časti Johna Wicka, ktoré sa točia naraz, spomínaný štvrtý Matrix a tiež sa objaví aj vo videohre. A už od zajtra (28. augusta) nás čaká jeho najbližší film, Bill & Ted Face the Music.

Boli by ste radi, keby sa Keanu Reeves ukázal ako X-Men? Hodila by sa mu úloha Wolverina v MCU? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -