James Gunn prezradil, ktorá filmová klasika mu slúžila ako inšpirácia pre Suicide Squad

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James Gunn a jeho inšpirácia pre Suicide Squad

James Gunn prezradil, čo bola jeho inšpirácia pre chystaný Suicide Squad. Jeho cieľom je združiť jeho obľúbených kreatívnych záporákov z DC komiksov do jednej skupiny. Nekladie pritom dôraz na to, či boli v minulosti členmi Task Force X alebo nie, jednoducho vyberá tých, ktorých tam chce mať. A tak môže mať podľa vlastných slov oveľa viac zábavy, ako mal pri výrobe filmov doteraz.

Na nedávnej udalosti DC FanDome sa nám predstavil film dvomi novými videami. Jedno ukazuje zábery z natáčania, a tak dostávame aj trochu obsahu, ktorý tam budeme môcť vidieť. To druhé nám predstavilo „hrdinov“ ktorých ako členov tímu uvidíme a musíme povedať, že ich je naozaj veľa.

The Suicide Squad 2021 James Gunn
Zdroj: slashfilm.com

Pestrá paleta „hrdinov“

V novom Suicide Squad budú samozrejmé postavy ako Harley Quinn, Bloodshot, Captain Boomerang či King Shark. Okrem nich sa nám ukážu ale aj dovtedy nevidenépostavy, ako napríklad Rick Flagg, Javelin, T.D.K., Mongal, The Thinker či Peacemaker. A netreba zabúdať ani na vyžívanie sa režiséra v bizarnostiach, preto môžeme očakávať aj postavy Polka Dot Mana alebo Weasela (pri ňom znovu zahrnul aj svojho brata).

Z hereckého obsadenia sa vráti Margot Robbie, zvyšok je nový. Objaví sa Idris Elba, Michael Rooker, Pete Davidson, či dokonca Peter Capaldi. Veľmi nás nadchli Nathan Filion a John Cena. Vo filme si má zahrať aj Taika Waititi. Jeho postava ale vo videu nebola predstavená, takže zatiaľ o nej nemáme ďalšie informácie.

Teraz ale James Gunn prezradil, čo bolo jeho inšpirácia pre vytvorenie tónu filmu. Je ňou vojnová satirická klasika z roku 1967. Názov je Tucet špinavcov (The Dirty Dozen) a musíme povedať, že skutočne pripomína smerovanie tohto filmu. Ale darmo, režisér sa už predtým vyjadril, že jeho The Suicide Squad bude pripomínať odvážny vojnový film zo 70. rokov. Nevedeli sme, že to myslí až tak doslova. Dokonca aj poster, ktorý bol vydaný na udalosti, sa podobá na plagát vojnovej snímky.

suicide squad dirty dozen poster
Zdroje: en.wikipedia.com, junique.com

Dej je skutočne veľmi podobný

Film ukazuje majora Reismana (Lee Marvin), ktorý má vytrénovať skupinu vojakov. Tí majú počas dňa D zoskočiť padákom na francúzske územie a zabiť nemeckého dôstojníka, kým si oddychuje v jednej z pivničiek. Tím je ale zostavený z bývalých vrahov, násilníkov a iných kriminálnikov, ktorí boli odsúdení na doživotie či trest smrti. Vykonaním misie si môžu vyslúžiť slobodu.

V radách antihrdinov sa tak našlo 12 odvážlivcov, ktorí sa na úlohu podujali. A že vám to znie naozaj hrozne povedome? Nuž, keď to vidíme takto otvorene, tak je inšpirácia viac ako jasná. Režisér ju však vôbec nepopiera, ale otvorene o nej hovorí. Pustíme si teda zrejme Tucet špinavcov, aby sme vedeli, čo od Suicide Squad čakať, kým príde budúci rok do kín.

Ako sa vám pozdáva, že James Gunn sa takto značne inšpiroval iným filmom? Máte si ho teraz chuť pozrieť? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -