Marvel hlási zdržanie až šiestich filmov z Fázy 5 a 6. Tvoria tým však miesto pre ďalšieho Spider-Mana?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Marvel hlási zdržanie filmov

Kevin Feige nám oznámil na Comic-Cone počas júla kalendár premiér na celú Fázu 5 a kľúčové súčasti Fázy 6 ich filmového univerza. Ak ste mali oznámené vydania poznačené v kalendári, toto pre vás zrejme nebude dobrou správou. Marvel hlási zdržanie pre obe fázy, týka sa to až šiestich filmov.

Efekt naštartoval Blade, pri ktorom sa to stalo z logických dôvodov. Nedávno sme sa dozvedeli, že projekt opúšťa režisér Bassam Tariq. Iba krátko na to sa začali šíriť správy, že scenár potrebuje prerobiť, pretože hlavný predstaviteľ role, Mahershala Ali, je ním frustrovaný. Ubezpečovali však divákov, že jeho produkcia začne ešte v januári.

blade deadpool 3
Zdroj: nytimespost.com

Blade spustil domino efekt

Zrejme sa to ale nestane, čo znamená masívny posun tejto snímky. Pôvodne bol lovec upírov naplánovaný na 3. novembra 2023, teraz sa odsúva o takmer rok. Nový dátum jeho premiéry je stanovený na 6. septembra 2024, teda takmer až na koniec Fázy 5.

To samozrejme spustilo domino efekt pre ostatné tituly. Bohužiaľ sa to bude týkať aj mimoriadne očakávaného Deadpoola 3. Len nedávno sme sa dozvedeli, že sa do neho vracia Hugh Jackman, čím sa ešte zvýšilo nadšenie (a čakanie). Našťastie to ale nebude o dlho – z pôvodne plánovaného dátumu 6. septembra 2024 sa posúva iba na 8. novembra.

fantastická štvorka secret wars
Zdroj: comicbook.com

Fáza 6 s Fantastickou štvorkou začne neskôr

Tí, čo dátumy pozorne sledujú však vedia, že toto bol pôvodne termín pre novú Fantastickú štvorku. Reboot najznámejšej rodiny Marvelu tak bude Fázu 5 otvárať o mesiace neskôr. Po novom to bude pekný valentínsky dátum – 14. február 2025. Ten mal predtým potvrdený zatiaľ nešpecifikovaný projekt z MCU, ktorý sa teraz presúva na 7. novembra 2025.

Logicky sa to týka aj Avengerov. Piata časť s podtitulom The Kang Dynasty zostáva v termíne 2. mája 2025. Šestka, ktorá ponesie názov Secret Wars, však odchádza z novembra toho roku na máj roku 2026. Napriek obrovskému nadšeniu tak nedostaneme dve veľké tímovky v jeden rok a čaká nás podobný prípad s dvojitým príbehom ako pri Infinity War a Endgame.

kang dynasty
Zdroj: thedirect.com

Mohlo by to znamenať aj dobrú správu

Oznámené Marvel zdržania iste nepotešili mnohých divákov v napätom očakávaní. Avšak, celkom nečakane, mohlo by ísť aj o dobrú správu. Ak ste si tieto dátumy zapísali, môže sa vám javiť, že počas roka 2024 evidujeme veľkú medzeru medzi letom až novembrom. Jedna možnosť je, že si ju štúdio necháva na seriály, ktoré sú vhodnejšie na túto sezónu.

Druhou je, že sa potvrdzuje skôr oznámená správa. Bolo to iba skôr v tomto týždni, keď Alex Perez z portálu The Cosmic Circus uvádzal, že Marvel Studios a Sony Pictures už majú vyhliadnutý dátum pre štvrtého Spider-Mana s Tomom Hollandom. Uvádzal ho na 12. júla 2024.

spider-man 4
thedirect.com

Nechávajú si termín pre Spider-Mana?

Dávalo by zmysel, že práve tento rozdiel medzi dátumami bude patriť inému filmu. Navyše by to znamenalo, že by prišiel v rovnakom roku ako Wade Wilson, s ktorým sa často doťahujú. Rovnako by to bolo naraz s filmami Captain America: New World Order a Thunderbolts. Samozrejme, v tomto prípade si budeme musieť počkať na potvrdenie.

Ako vnímate správu, že Marvel ohlásil zdržanie šiestich filmov? Nepotešila vás alebo zastávate názor, že si radšej počkáte na kvalitné prevedenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: denofgeek.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -