Taika Waititi reaguje na vymazané scény z Thor: Láska a hrom. Uvidíme ich niekedy?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vymazané scény z filmu Thor: Láska a hrom

Štvrtý Thor bol napakovaný kvalitným hereckým obsadením, viacerými debutmi a prekvapeniami pre komiksových fanúšikov. Avšak malo obsahovať ešte ďalšie cameo úlohy, ktoré sa však do finálnej verzie filmu nedostali. Teraz aj režisér Taika Waititi reaguje na tieto vymazané scény z filmu Thor: Láska a hrom a vysvetľuje, ako to s nimi je. A či ich niekedy ešte uvidíme.

Do filmu nám vrátili boha hromu a hneď pridali aj jedného ďalšieho. Predstavil sa tu aj nový panteón bohov a to ten grécky. Boh Zeus v podaní Russella Crowa bol rozhodne potešením a ďalšia postava v potitulkovej scéne ešte väčším (nebudeme prezrádzať).

Russell Crowe exorcista
Zdroj: flickeringmyth.com

Množstvo tvári v jednom filme

Okrem toho sa vrátila aj Valkyrie ako kráľ Asgardu a dostali sme, aj keď nie na tak dlho, ako sme chceli, Strážcov Galaxie. Samozrejme netreba zabúdať ani na skvele vytvoreného a temného záporáka, ktorým bol Gorr the God Butcher v podaní Christiana Balea. Avšak hercov malo byť viac.

Ako sme informovali v samostatnom článku, mali sa ukázať aj Jeff Goldblum, Peter Dinklage a dokonca Lena Headey. Režisér sa však vysvetľuje, prečo sa nedostali do verzie filmu, ktorú sme videli v kine. Povedal to v rozhovore, ktorý viedol pre portál Insider.

thor goldblum dinklage
Zdroj: thedirect.com

Odstránené cameo úlohy

O tom, prečo to musel spraviť, a či scény ešte niekedy uvidí divácke oko, povedal nasledovné:

„Napísal som sám tie veci. Takže keď niečo musíte strihať, je to vždy výzva pre samého seba – lebo si poviete, či nie ste tak dobrí. Či ste to nemali čakať. Ale pri každom filme, čo som robil, som zrejme vymazal rovnaké množstvo. Keď upravujete, tak jednoducho nikdy neviete. Scéna sama o sebe by mala byť ta najzábavnejšia alebo najviac šokujúca, ale niekedy, keď ich tam necháte, tak by film škrípal. Takže musíte spraviť to, čo je pre neho najlepšie. Keď sa opýtate kohokoľvek z týchto hercov – Jeff Goldblum, Lena Headey, Peter Dinklage – tak chápu ako to funguje, sú v hre už dostatočne dlho. Toto je spôsob, ako sa pozerám na veci. Ľudia hovoria ‚Nemôžem sa dočkať na vymazané scény s týmito hercami‘. Lenže ja nechcem, aby ich videli. Boli vymazané z nejakého dôvodu. Nie sú dosť dobré. Neboli vo filme a hotovo.“

Herci by to podľa neho mali chápať

Taika Waititi nám teda berie aj malú nádej na to, že by sme mohli tieto vymazané scény vidieť pri domácom vydaní. Bohužiaľ, nikdy sa k nim už nedostaneme, pretože ich nechce zverejniť. Zároveň však hovorí, že to herci chápu. Samozrejme, Jeff Goldblum môže akceptovať, že sa nevrátil ako Grandmaster a Peter Dinklage, že nebol znovu Eitrim.

Iný prípad však môže byť Lena Headey, ktorá kvôli filmu čelí žalobe. Aj napriek tomu, že v ňom nebola, tak jej agentúra vyžaduje časť ziskov. Otázkou je, ako to chce hviezda Hry o tróny riešiť. Na to, či zaradia jej scény ešte do neskorších vydaní alebo do ďalších filmov, kde by si získala rolu, si však budeme musieť počkať.

Ako hodnotíte reakciu režiséra na vymazané scény? Je vám ľúto, že tieto cameo úlohy neuvidíme alebo je to podľa vás v poriadku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -