James Cameron o pokračovaní filmu Alita: Bojový anjel. Pripravuje hneď niekoľko filmov?!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Potvrdil James Cameron pokračovanie filmu Alita: Bojový anjel?

Je jedno pokračovanie, ktoré si fanúšikovia želajú náramne vidieť. Ide o adaptáciu mangy Gunnm od Yukita Kishira. Po rokoch špekulácií, neistoty a naznačovania sa zdá, že do toho vniesol svetlo jeden z tvorcov. Producent James Cameron hovoril o pokračovaniach filmu Alita: Bojový anjel. Presne tak – plurál – hovoril hneď o viacerých filmoch.

Jednotku nám priniesol ešte v roku 2019 režisér Robert Rodriguez. Hlavnú úlohu si tu zahrala Rosa Salazar ako kyborg, ktorý sa po svojej oprave vydáva na cestu, aby odhalil viac zo svojej minulosti. Skončila sa s mimoriadne otvoreným koncom, preto bola dvojka takmer jasná.

pokračovanie alita
Zdroj: digitalspy.com

Producent naznačuje už od minulého roka

Vtedy však prichádzalo ku kúpe štúdia 20th Century Fox, pod ktoré film spadal, spoločnosťou Disney. Tí sa chceli sústrediť iba na najviac zárobkové projekty a ani 405 miliónov dolárov v kasách ich nepresvedčilo, aby dali pokračovaniu zelenú. Fanúšikovia odvtedy spustili niekoľko kampaní, aby mohol ďalší film prísť.

Ten dokonca začali podporovať aj samotní tvorcovia. Vody ešte viac rozvíril producent Jon Landau, ktorý v decembri minulého roka povedal, že sa rozprával s režisérom a chceli by sa k projektu vrátiť. Dokonca hovoril aj o tom, že herečka v hlavnej úlohe mu napísala niekoľko správ, aby to mohli spraviť. Silne za bol aj ďalší z hercov – Christopher Waltz, ktorý si zahral dobrosrdečného doktora Ida.

Avatar Alita: Bojový Anjel 2
Zdroj: screenrant.com

Ako s tým súvisí Avatar a predaj ranča?

Ešte väčšia nádej svitla na tohtoročnom CinemaCone v Las Vegas. Landau tam opäť vystúpil a začal hovoriť o tom, že Alitu by mohli ovplyvniť technológie, ktoré boli použité vo filme Avatar: Cesty vody. Ako už vieme, jeho režisér je hlavným producentom.

Práve ten mal nedávno rozhovor pre magazín Forbes. James Cameron prezradil nové veci o pokračovaní Alita: Bojový anjel v zaujímavej súvislosti. Keď sa ho pýtali, prečo predáva svoje sídlo s rančom v Kalifornii, takto odpovedal:

„Na Avatarovi pracujem vo Wellingtone v Los Angeles. A teraz na Alita: Bojový anjel filmoch budem pracovať v Austine [Texas], takže to už pre mňa nemalo zmysel.“

Bude pripravovať hneď aj tretí film?

Presne tak, nehovorí o jedinom filme, ale o viacerých filmoch. Tak sa zdá, že by sme mohli dostať druhý a zrejme ešte tretí film. Samozrejme, s takýmto tvrdením nepoznáme žiadne ďalšie detaily ani rozvrhy. Povedal iba, že na nich bude pracovať medzi Avatar filmami a tie vieme, že prídu v rokoch 2025 (pre trojku) a 2029 (štvorka).

Preto by nemuselo byť vôbec vylúčené, aby Alita 2 a prípade aj trojka prišla niekedy medzi spomenutými rokmi. Štúdio Disney ešte nedalo žiadne oficiálne vyhlásenia, ale s režisérom, producentom, koproducentom a dvojicou hercov v hlavných úlohách na palube je už viac ako jasné, že sa to deje.

Myslíte si, že takto James Cameron skutočne potvrdil viaceré Alita filmy? Uvidíme podľa vás tretieho Bojového anjela ešte pred štvrtým Avatarom? Dajte nám vedieť názory v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -