Silné emócie aj veľkolepé divadlo, to predstavuje nový trailer na Oppenheimer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Oppenheimer

Prichádza nový trailer na film Oppenheimer, ktorý nás chce ešte viac naladiť na už tak silno očakávanú historickú epickú drámu od Christophera Nolana. Hlavnou postavou je tu J. Robert Oppenheimer, ktorý je známy ako „otec“ atómovej bomby. Hrá ho Cillian Murphy. Už len ukážka výborne vystihuje snahu o dominanciu v kontraste s obavami o osud sveta.

Američania si chcú počas druhej svetovej vojny získať prevahu a tak vybudujú tajné laboratóriá v oblasti Los Alamos. Prichádzajú sem vedci s celými ich rodinami. Bude ich tvoriť naozaj rozsiahle obsadenie, medzi ktorými sú Robert Downey Jr., Kenneth Branagh, Gary Oldman, Josh Hartnett, Alden Ehrenreich, Rami Malek, Casey Affleck, Matthew Modine, Benny Safdie či Florence Pugh (a to ešte nespomíname všetkých).

Snaha o dominanciu proti strachu

Dôležitou postavou bude generál a inžinier Leslie Groves, ktorého hrá Matt Damon. Má dohliadať na Oppenheimera a jeho snahu predbehnúť nacistov v najsilnejšej zbrani, akú svet zažil. Hovorí, že môže ísť o najviac dôležitú vec v histórii ľudstva, zároveň ale môžeme vidieť jeho strach, keď sa dozvedá, že šanca na jeho vyhladenie nie je nulová.

Viac pohľadu dostávame aj na vedcovú manželku Kitty, ktorú tu hrá Emily Blunt. Ich vzťah bude najsilnejšou emóciou na pozadí dôležitého míľnika dejín (a zároveň ničivej sily). Prvý raz sa tu pozrieme aj na iného slávneho vedca – Alberta Einsteina, ktorého stvárňuje Tom Conti.

oppenheimer
Zdroj: streamable.com

Veľkolepé divadlo, no budúca apokalypsa

Rozpravy o tom, ako ide o prostriedok na dosiahnutie mieru, sú prerušované ohnivými mrakmi, ktoré pôsobia až apokalypticky. A vieme, že presne tak pôsobili ich zhodenia na Hirošimu a Nagasaki. Režisér si navyše, ako je jeho zvykom, nestavil na digitálne efekty, ale prakticky dokázal výbuchy napodobniť.

Okrem toho nakrúcal opäť na IMAX kamery, preto je nám jasné, že ho bude takmer nutné vidieť vo veľkej kinosále. Uvedenia tam, ako uvádza dátum na konci videa ako zlovestný odpočet, sa dočkáme 21. júla.

Uchvátil nový trailer na film Oppenheimer aj vás? Sľubujete si silnú drámu s veľkolepým prevedením? Čo hovoríte na rozsiahle herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedigitalfix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -