Oficiálny trailer filmu Oppenheimer približuje vznik a tvorbu neslávne známej atómovej bomby

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Medzi najlepších filmových tvorcov a režisérov patrí jednoznačne Christopher Nolan. Čo film, to úspech, a nový oficiálny trailer na film Oppenheimer nám dokazuje, že tomuto tak bude aj tentoraz. Uvidíme totiž kúsok zo života otca atómovej bomby, ako aj jej výrobu či pozadie celej historickej a politickej situácie, ktorá v tom období v Amerike vládla.

Film bude mať okrem iného aj silné obsadenie. Z celkovo veľkého obsadenia vypichnem mená ako Cillian Murphy (J. Robert Oppenheimer), Emily Blunt (Kitty Oppenhiemr), Robert Downey Jr. (Lewis Strauss), Florence Pugh (Jean Tatlock), Matt Damon (Leslie Groves), Rami Malek, Gary Oldman (Harry S. Truman), Kenneth Branagh či David Dastalmachian.

Oficiálny trailer na film Oppenheimer

Zaujímavosťou na novom traileri je jeho farba. Nolan nám totiž predchádzajúce ukážky k filmu vždy dával v čierno-bielej, pričom jedinou farebnou scénou bol výbuch ohňa. Nový trailer je ale zmesou farebných a čierno-bielych scén, čo možno naznačuje to, že celý film bude zmesou rôznych štýlov, alebo jednoducho to, že je takto trailer o niečo pestrejší a zaujímavejší.

Nolanovi boli totiž na mieru vyrobené IMAX kamery, ktoré by boli schopné zachytávať film v čierno-bielej. Očakávalo sa preto, že tento film bude len taký, no nemusí to byť pravda. Film je výnimočný aj v tom, že na ňom Nolan spolupracuje so štúdiom Universal Pictures. Po 20 rokoch je to totiž prvý film, na ktorom pracuje s iným štúdiom než Warner Bros., s ktorým nedávno rozviazal spoluprácu kvôli distribučným nezhodám.

Oppenheimer plagát
Zdroj: instagram.com

Nové zábery nám taktiež ukazujú aj niekoľko výbuchov, či už testov alebo možno aj samotného výbuchu bomby. Je to zaujímavé preto, lebo sme sa nedávno dozvedeli, že Nolan sa rozhodol výbuch atómovej bomby vyrobiť prakticky s minimálnym použitím CGI (a nie, nezhodil pri tom reálnu atómovku). Či sa mu to podarilo urobiť sa dozvieme 21. júla 2023, kedy má film Oppenheimer (a aj film Barbie) premiéru.

Čo hovoríte na nový trailer? Bude podľa vás táto nolanovka rovnako úspešná ako predošlé?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -