Za víkend to nejde stihnúť. Prichádzajú fantastické novinky na Netflixe a ďalších, ktoré vás dostanú

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Nálož fantastického obsahu

Bude to najlepší víkend na streamovacích službách v celom roku? Ak aj nie, nebude mať od toho ďaleko. V uplynulý týždeň totiž dorazilo toľko zaujímavého obsahu, že sa to jednoducho nedá stihnúť pozrieť a viaceré novinky ste si navyše nemuseli všimnúť. Tu je všetko dôležité, čo stojí za pozornosť.

Netflix v znamení sci-fi od tvorcov Hry o tróny

Začnime najväčšou seriálovou novinkou tohto týždňa, ktorá včera dorazila na Netflix. Je ňou mysteriózne sci-fi  3 Body Problem. Seriál vychádza z knižnej klasiky čínskeho autora Liu Cixina, a stoja za ním David Benioff a D.B. Weiss, autori seriálového megahitu Hra o tróny.

Príbeh sa začína v Číne počas Kultúrnej revolúcie, kde mladá astrofyzička po traumatických udalostiach, vrátane smrti jej otca, narazí na záhadný vojenský projekt. Prísne tajný program má za cieľ nadviazať kontakt s mimozemskou civilizáciou. Mladá vedkyňa vyšle správu do vesmíru a jej odhodlanosť má nečakané následky, ktoré výrazne ovplyvnia nielen jej život, ale aj budúcnosť celého ľudstva.

V druhej dejovej línii sledujeme príbeh Wang Miao, nanotechnológa, ktorý je vtiahnutý do vyšetrovania série záhadných samovrážd vedcov. Jeho objavy ho zavedú k virtuálnej hre Three Body, kde hráči riešia problémy v neustále sa meniacom prostredí, ktoré simuluje skutočnú vedeckú teóriu tých troch telies.

Hra, plná filozofických a vedeckých záhad, sa postupne ukazuje ako viac než len simulácia – je to brána k porozumeniu a možnému konfliktu s mimozemskou civilizáciou.

Na Netflix dorazil aj znepokojivý horor

Netflix zaujme aj fanúšikov hororu, čerstvo do ponuky totiž zaradil aj vydarený horor Úsmev. Ústrednou postavou je terapeutická doktora Rose Cotterová, ktorú si zahrala Sossie Bacon. Stretáva sa s mladou pacientkou, ktorá jej prinesie neuveriteľné odhalenie. Doktorkin život sa obracia hore nohami – pri prekonávaní traumy prichádza paranoja, následne úzkosti, a to ešte nespomíname tú najdesivejšiu časť – absolútne neprirodzené úsmevy.(ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -