Fornite sa môže schovať. Masívne virálnu hru si zahráte už aj na telefónoch

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Mobilná verzia Call of Duty: Warzone je k dispozícii

Dočkali sme sa, už dnes si môžete zahrať hru Call of Duty: Warzone Mobile na svojich mobilných telefónoch a tabletoch. Ako informujú vývojári prostredníctvom svojej oficiálnej stránky, hra bola k dispozícii na „predobjednávky“ už od novembra 2022. Activison pôvodne plánoval vydanie na jar 2023, no nakoniec sa presunulo – na 21. marca 2024.

O hru bol obrovský záujem, podľa portálu TouchArcade sa vopred registrovalo vyše 50 miliónov hráčov. Teraz je konečne online. Mobilný Warzone si môžete stiahnuť na svoje zariadenie prostredníctvom Google Play (Android) a App Store (iOS).

Call of Duty: Warzone Mobile sa snaží zaujať aj existujúcich hráčov na iných platformách, teda na počítači či konzolách Xbox alebo PlayStation. Warzone Mobile preto ponúka isté výhody a unikátne príležitosti pre ľudí, ktorí už majú rozohrané tituly Call of Duty: Modern Warfare III a Call of Duty: Warzone.

Warzone bol hit, mobilná verzia bude tiež

Práve druhá zmienená hra sa stala veľkým hitom počas pandémie COVID-19, kedy jej popularita doslova explodovala. Warzone sa vyznačuje štýlom hrania na otvorenej mape, na ktorej hráči bojujú samostatne či v tímoch proti ostatným. Tento žáner Battle Royale najprv preslávil Fortnite, no Warzone zaujal najmä zarytejších fanúšikov FPS hier kvôli svojmu prepojeniu s Call of Duty.

Podľa oficiálnych čísel vývojárov Warzone behom roka prekonal métu 100 miliónov hráčov, čo je nepochybný dôkaz nesmiernej popularity tohto formátu a hry ako takej. Aj preto sa Activision pustil do tvorby mobilnej verzie. Trh s mobilnými hrami je totiž v súčasnej dobe ešte lukratívnejší ako ten na platformách PC, Xbox či PlayStation.

V mobilnej hre sa hráči ocitnú na dvoch známych mapách Verdansk a Rebirth Island. Štýl hrania je viac-menej rovnaký ako pri „plnej“ verzii hry. Aj tu hráčov motivuje postupné vylepšovanie zbraní a odomykanie výhod.

Hra je k dispozícii zadarmo pre mobilné telefóny s operačnými systémami iOS a Android. Ak máte Apple zariadenia iPhone 15 Pro alebo iPad s čipom M1 či novším, hra disponuje aj špeciálnym režimom „Peak Graphics“. V tomto móde sa zapne rozlíšenie 2K, vylepšené textúry, osvetlenie a dosah vykreslenia.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -