Všetky srandy bokom. HP natlačilo umelú inteligenciu aj do tlačiarní, videli sme prelomové novinky

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

AI v tlačiarni

Spoločnosť HP na marcovej konferencii APC predstavila svoje portfólio počítačov s integrovanou umelou inteligenciou. Teraz dorazili už aj na Slovensko a mali sme možnosť si ich vyskúšať.

Pozreli sme sa na nasledujúce zariadenia:

  • HP ProBook 460 G11 (695 €)
  • HP EliteBook 660 G11 (890 €)
  • HP EliteBook 860 G11 (1 390 €)
  • HP EliteBook 1040 G11 (1 490 €)

Najnovšie počítače HP Elite a Pro sú vybavené AI funkciami, ktoré poháňajú procesory Intel Core Ultra 5 a 7 alebo procesormi novej generácie AMD Ryzen PRO10 11 s dedikovanými NPU11 pre riešenie úloh AI s individuálnym výkonom.

Technológia HP Smart Sense je navrhnutá tak, aby automaticky predvídala a prispôsobovala sa reakciám počítača pri jeho používan. Zaisťuje tak rovnováhu medzi výkonom a spotrebou.

Okrem toho, zvukové technológie Poly Studio a Dynamic Voice Leveling14, AI Noise Reduction14 a automatické rámovanie ponúkajú vylepšenú, prirodzenú interakciu a spoluprácu na diaľku.

Zdroj: Rewind.sk

Nové monitory

Spoločnosť HP taktiež predstavila nové rady monitorov určené pre domácich používateľov i firemných zákazníkov. Na Slovensko prichádzajú novinky z radu 5, určené pre domácich používateľov, ako aj zástupcov najpokročilejšieho radu konferenčných monitorov radu 7.

Modely 24, 27 a 32 monitorov HP Series 5 teraz ponúkajú kontrastný pomer 1500:1 a vylepšenú obnovovaciu frekvenciu 100 Hz. Vďaka tenkému, ľahkému prevedeniu a pridanému portu HDMI je ich možné bez námahy pripojiť k viacerým zariadeniam naraz. Ich cena sa pohybuje zhruba od 100 do 170 €.

Prémiové monitory HP Series 7 Pro, ktoré sú najpokročilejším radom konferenčných monitorov s uhlopriečkou 27 a 34 palcov sú prvým konferenčným radom monitorov s integrovanou webovou kamerou s umelou inteligenciou pre ochranu súkromia, ktorá zaisťuje virtuálnu spoluprácu.

Nový rad zahŕňa 11 modelov a tvorí najširšiu ponuku monitorov HP triedy DreamColor, ktoré poskytujú ohromujúci a čistý obraz. Ich cena je 850 € (27-palcový) a 1 450 € (34-palcový).

Zdroj: Rewind.sk

Tie doplnila zaujímavá ergonomická bezdrôtová klávesnica HP 960. HP taktiež rozšíruje portfólio svojich tlačiarní. Prináša v nich najmä vylepšené zabezpečenie a AI funkcie pre pohodlnú tlač. Na trh pribudli nasledovné modely:

LaserJet Color 3100
Technológia tonerov novej generácie HP TerraJet
Inovované portfólio OfficeJet Pro
HP DeskJet All-in-One radu 2800
Tlačiarne HP Envy a Envy Inspire


Ponuku tlačiarní HP teraz dopĺňa inovované portfólio multifunkčných atramentových tlačiarní HP OfficeJet, ktoré sú určené pre všetky typy kancelárií. 

Najnovším prírastkom medzi laserovými tlačiarňami je zas nový rad HP Color LaserJet 3000, ktorý bol predstavený spolu s tonerovou technológiou HP TerraJet. Táto nová technológia prináša kvalitatívne zlepšenie tlače – ostrejšie a sýtejšie farebné podanie, zníženie spotreby energie pri tlači a nižší podiel plastov pri výrobe tonerových kaziet.

hp tlaciarne s AI
Zdroj: Rewind.sk

Nechýbajú ani inovované produkty HP DeskJet a HP ENVY, ktoré ponúkajú všetko potrebné pre domácich používateľov. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -