Je to potvrdené. Cillian Murphy sa vráti ako Thomas Shelby z Peaky Blinders

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Cillian Murphy sa vráti vo filme Peaky Blinders

Obľúbený seriál Gangy z Birminghamu, známejší pod svojim anglickým názvom Peaky Blinders, skončil po šiestich sériách v roku 2022. Jeho tvorca Steven Knight bol ale vždy otvorený pokračovaniu príbehov z tohto sveta. Dostaneme tak Peaky Blinders film, v ktorom si rolu Tommyho Shelbyho opäť zahrá oscarový Cillian Murphy. Prezradil to Knight v rozhovore pre Birmingham World.

Urobil tak na premiére svojej novej BBC drámy The Town. Oficiálne potvrdil, že Cillian Murphy, ktorý je čerstvým držiteľom Oscara za najlepšieho herca vo filme Oppenheimer, si zahrá Shelbyho v očakávanom filmovom pokračovaní obľúbeného seriálu. Knigh zároveň potvrdil, že sa film začne natáčať tento september v Digbethe, čo je mestská štvrť v Birminghame.

serial peaky blinders
Zdroj: TMDB

Natáčanie začína tento rok

Natáčať sa začína na jeseň, pričom sa teda vráti aj samotný Thomas Shelby. Návrat Murphyho do úlohy ale nie je prekvapením, on sám dlho hovoril o tom, že ak bude dobrý scenár, ktorý ho zaujme, rád si rolu Shlebyho opäť zopakuje.

Ak je tam viac príbehu, rád by som to urobil. Ale musí to byť správne. Steven Knight napísal 36 hodín televízie a odišli sme fakt na vrchole. Som naozaj hrdý na tú poslednú sériu. Takže by som musel cítiť, že je to legitímne a oprávnené, aby som urobil viac.

Minulý mesiac pre Irish Star opäť potvrdil, že ak mu Knigh prinesie dobrý scenár (o čom je ale presvedčený, že donesie, keďže ho nazval fenomenálnym scenáristom), bude tam. „Ak chceme pozerať 50-ročného Tommyho Shelbyho, budem tam. Poďme na to.“

V budúcnosti nás okrem filmu čakajú ešte dva projekty

Seriál začal pôvodne na BBC Two, no s pribúdajúcou obľubou sa jeho posledné dve série už odvysielali na BBC One. Najväčší rozmach seriálu prišiel ale potom, čo ho do svojej ponuky pridal Neftlix. Jeho popularita vtedy ohromne vzrástla, čo jednoznačne otvorilo cestu aj ďalším projektom.

Zatiaľ nepoznáme detaily príbehu, ktorý vo filme uvidíme. Knight ale ešte pred vydaním finálnej série prezradil, že on sám vie, o čom chce, aby to bolo – vie, aké dva príbehy chce vyrozprávať a tiež vie, kto sa tam ukáže. Tiež prezradil, že budúcnosť sveta Peaky Blinders bude závisieť podľa toho, čo sa udeje vo filme.

helen mccroy peaky blinders polly gray
Zdroj: BBC

Aj napriek tomu už teraz vieme o dvoch projektoch z tohto sveta, ktoré sú vo výrobe. Prvým je seriál, ktorého dej sa bude odohrávať v prvej polovici 20. storočia v Bostone. Druhý seriál sa zameria na Polly Gray, najdôležitejšiu ženu zo Shelbyovcov. Tú si v pôvodnom seriáli zahrala už zosnulá Helen McCrory, a tak zrejme pôjde o prequel, ktorý sa zameria na mladšiu verziu postavy.

Tommy Shelby sa už čoskoro vráti! Tešíte sa?

Zdroje: birminghamworld.uk, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -