Na toto sme čakali roky. Peaky Blinders dostanú úplne novú podobu, vráti sa aj Tommy Shelby

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spin-offy k Peaky Blinders

Netflix by chcel rozvíjať svoje existujúce značky do samostatných seriálových vetiev, hovorí správa, ktorú prináša Bloomberg. Mali by sme dostať seriál založený na nepretržitej akčnej náloži Extraction s Chrisom Hemsworthom, rozrásť by sa mal aj svet populárneho gangu. Ako informuje IGN, chystá sa nie jeden, ale hneď dva spin-offy ku Peaky Blinders.

Seriál začal ešte v roku 2013 na britskej BBC. Hovorí o skupine kriminálnikov, ktorí si dali predmetné označenie podľa žiletiek, ktoré skrývali v šiltoch svojich pokrývok hlavy a oslepovali nimi nepriateľov. Vznikli na sklonku Prvej svetovej vojny a 6 sérií sleduje ich osudy od pouličných grázlov až kým sa nedostali do britského parlamentu.

tommy shelby peaky blinders cillian murphy
Zdroj: BBC One

Tommy Shelby sa vráti aj po šiestich sériách

Hlavou skupiny je Tommy Shelby, ktorého stvárňuje Cillian Murphy. Jeho staršieho brata Arthura si zahral Paul Anderson, mihli sa tu aj také herecké tváre ako Tom Hardy či Anya Taylor-Joy. Autor a hlavný scenárista seriálu Steven Knight dáva už roky najavo, že chce za šiestou sériou, ktorá mala premiéru minulý rok v apríli, priniesť aj film, ktorý príbehy ukončí.

Tvorca tvrdí, že sú s filmom aktuálne v príprave a robí všetko preto, aby sa mohol začať nakrúcať počas budúceho roka. Podľa neho prinesie vhodné rozuzlenie príbehu, ktorý bol doteraz rozpovedaný. Je však podľa neho stále dostatok priestoru na to, aby mohli byť povedané ďalšie príbehy, ktoré vytvorila táto rodina a spoločnosť okolo nej.

helen mccroy peaky blinders polly gray
Zdroj: BBC

Kam nás zavedú samostatné príbehy?

Prvý zo samostatných seriálov by sa mal odohrávať celé dekády po tom, čo známy gang pôsobil v Birminghame. Má nás presunúť neskôr v období prvej polovice 20. storočia a lokalita sa zmení na Boston. Nikto zo známych postáv by údajne nemal byť prítomný, ale tvorcovia si možno nechajú priestor na prekvapenia…

Druhý spin-off sa má zamerať na Polly Gray, najdôležitejšiu ženu zo Shelbyovcov. Vieme, že si ju zahrala Helen McCrory, ktorá zomrela predminulý rok vo veku 52 rokov. Príbeh by tak mohol byť prequelom, ktorý by sa zameral na mladšiu verziu tejto postavy.

Čo hovoríte na spin-offy, ktoré dostane seriál Peaky Blinders? Pozdávajú sa vám tieto nápady? Tešíte sa aj na vznikajúci film? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: bloomberg.com; ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -