Toto sme nečakali. Ďalší film ikonickej série Saw dorazí omnoho skôr, než sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Saw XI uvidíme nečakane skoro

Ešte to nie sú ani tri mesiace, odkedy mal v kinách premiéru desiaty Saw. Film, ktorý sa vrátil ku koreňom série, sme mohli vidieť 28. septembra. Teraz sme, aj vďaka portálu Variety, spoznali dátum premiéry Saw XI. Prekvapivou správou je, že príde oveľa skôr ako sme čakali.

Saw X vrátil dnes už 81-ročného herca Tobina Bella do role Johna Kramera, ktorú stvárnil prvý raz v roku 2004. Dej sa odohrával práve medzi prvým a druhým filmom, keď Kramer hľadá liečbu pre svoj nádor za hranicami. Stane sa obeťou podvovníkov, ktorí však rýchlo pochopia, že s týmto človekom, ktorý vystupuje ako guru násilia Jigsaw, sa určite nemali zahrávať.

saw x
Zdroj: themoviedb.org

Návrat ku koreňom značil úspech

Fanúšikovia ocenili aj návrat ďalšej hereckej predstaviteľky – Shawnee Smith ako Jigsawovej učedníčky Amandy Young. Dôvodov na návštevu kina bolo dostatok a aj preto sa filmu so skromným rozpočtom 13 milónov podarilo zarobiť 107 miliónov dolárov po celom svete.

Vzhľadom na tieto čísla a prekvapenie z konca filmu nie je prekvapivé, že prichádza aj ďalší diel. Záražájúcou je ale správa o dátume, kedy si film pozrieme. Oficiálny účet filmu na Instagrame spolu s účtom produkčnej spoločnosti Lionsgate zverejnili príspevok, na ktorom je dátum 27. september 2024.

Menej ako ročný rozostup

Znamená to, že medzi poslednými filmami zo série uplynie menej ako rok, kým ich uvidíme. Pravdou ale je, že toto pri franšíze Hry o prežitie nie je výraznou novinkou. Prvý Saw zaznamenal tak veľký úspech, že dvojka dostala hneď zelenú a k divákom bola doručená už o 364 dní.

Menej ako ročné medzery následne boli medzi všetkými filmami až po šiesty. Zo Saw VI na Saw 3D (siedmy film) sa čakalo 371 dní, následne však prišla až 7 rokov dlhá pauza pre obnovenie série s názvom Jigsaw. Vyzerá to, že sa značke podarilo vrátiť do starých koľají a fanúšikovia môžu oslavovať, že už o 9 mesiacov je tu Saw XI.

saw jigsaw
Zdroj: themoviedb.org

Vyjadril sa aj tvorca filmu

Kevin Greutert, režisér desiateho filmu, ešte pred tromi týždňami v podcaste The Director’s Cut hovoril o potenciálnych plánoch pre pokračovanie. Hovoril, že jedna z verzií nadväzuje presne tam, kde predošlý film skončil, ale ešte nevie povedať, či ide o finálnu podobu. Zdá sa, že sa za necelých 21 dní veci rýchlo rozhýbali a jeho vízia by mola byť potvrdená. O deji ale zatiaľ nevieme žiadne ďalšie detaily.

Čakali ste, že jedenásty Saw prišiel už tak skoro? Kam si myslíte, že by nás mohol zobrať príbeh? Bol pre vás desiaty film návratom ku kvalite značky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -