Kto je [SPOILER] na konci filmu Thor: Láska a hrom? Poznáme postavu z komiksov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoiler z filmu Thor: Láska a hrom. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Thor: Láska a hrom je nabitý akciou, dobrodružstvom, drámou a humorom. Nechýba nám ani tých pár správnych cameo úloh. Samotný film hodnotiť nebudeme, povieme si však, kto bol prekvapivou postavou, ktorá sa ukázala až na samotnom konci.

Pozor! Spoiler z filmu Thor: Láska a hrom

Dobre, treba si povedať, objavila sa tam už oveľa skôr. Gorr (Christian Bale) sa úplne v úvode filmu plazí spustošenou krajinou a snaží sa ochrániť svoju dcéru. Po tom, ako zomiera, sa konečne stretáva s bohmi a nastáva kritický moment pre celý film – zaprisahá im pomstu. Vďaka meču Necrosword sa z neho stáva Kat bohov.

Teraz sa presunieme k záverečnému boju, ktorý sa odohráva pred bránami Večnosti. Mimochodom, vidíme tu zahrnutú túto mimoriadne mocnú entitu z komiksov. Len aby sme mali predstavu – so svojou sestrou Nekonečnosťou v podstate tvoria vesmír, v ktorom sa príbehy odohrávajú.

dĺžka thor láska a hrom
Zdroj: wall.alphacoders.com

Nová postava v nečakanej úlohe

Avšak počas tohto boja je vďaka Mighty Thorovi (Natalie Portman) zničený temný meč z tieňov. To odoberá Gorrovi novonadobudnuté sily a zároveň ho to uvrhne na pokraj smrti. V studni želaní si s pomocou Thora (Chris Hemsworth) uvedomí, čo bol v skutočnosti jeho zámer.

Tak vediac, že sa má o jeho dcéru kto postarať, ju privádza naspäť. Gratulujeme, Boh hromu je otcom! Vidíme, že sa tejto role ujal po svojom. Najprv sa zdá, že sa o adoptívne potomstvo vzorne stará, ale následne spolu idú kosiť mimozemské bytosti. Odinson s Mjornirom a jeho dcérka so Stormbreakerom. Aaaw.

gorr večnosť
Zdroj: gamerevolution.com

Príbeh od Korga

Korg (Taika Waititi), ktorý nám počas celého filmu rozpráva príbehy o vesmírnych vikingoch, rozpovie aj tento. Hovorí o dvojici hrdinov, ktorá ochraňovala slabších vo vesmíre. Poznali ich pod mnohými názvami, jeden však vyčnieval. Tento spoiler nám teda prezrádza, prečo sa film volá Láska a hrom.

Pozrieme sa však, ako je to v komiksoch. Tak v prvom rade, v predlohe Gorr nestráca vďaka ignorancii bohov dcéru, ale syna menom Agar. Avšak úplne rozumieme tomu, prečo tu bol vymenený. Avšak poznáme Lásku z komiksov ako pokračovateľku asgardského rodu Odinsonov (teda v tomto prípade by bola… Thordotir?)

chris hemsworth dcera
Zdroj: masala.com

Ako to však je v komiksoch?

Thor v hlavnom komiksovom vesmíre Earth-616 žiadne potomstvo nemal. Alternatívne svety už prinášajú iné príbehy. Nikdy to však nebola dcéra, tobôž nie menom Láska. Ide teda o novú, úplne originálnu postavu pre MCU. Ale tento nápad rozhodne kvitujeme.

Len pre zaujímavosť, nazvime si to pokojne aj crossoverom. Dievča si zahrala India Hemsworth, skutočná dcéra predstaviteľa Chrisa Hemswortha. Jeho syn Tristan sa tam ukázal ako detská verzia Thora v úvodnej montáži. No nie je to roztomilý rodinný film?

Páčil sa vám záber filmu Láska a hrom? Čo hovoríte nakoniec na to, že tento titul predstavuje dve postavy zo záveru? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -